Triatlonový král Ospalý před ME: Je to jediná šance, jak se dostat na olympiádu. Budu do toho bušit, co se dá

19.04.2012 -
Filip Ospalý je českým triatlonovým králem, v březnu vyhrál anketu Triatlonista roku a pilně se připravoval na mistrovství Evropy, které se koná o víkendu v izraelském Eilatu. Ospalý chce zopakovat svůj triumf z roku 2001 a využít jediné šance, jak se ještě dostat na olympiádu.

 „Mistrovství Evropy 2012 v izraelském Eilatu je mou jedinou možností, jak se počtvrté nominovat do českého olympijského týmu,“ řekl úvodem Ospalý, ale vzápětí dodal, že ani titul evropského šampiona mu nedá jistotu účasti v závodě pod pěti kruhy.


„Bohužel ani případné vítězství na tomto závodě mi nemusí zaručit start v srpnu v Londýně, ale moje zimní a jarní příprava byla směřována k tomuto závodu. Objemové soustředění na Fuerteventuře v únoru a intenzivní soustředění na ostrově Mauricius na začátku dubna“ pokračoval Ospalý, který je odhodlán jít do toho naplno a podřídit vše maximálnímu výkonu.

„Budu do toho bušit, co to dá! Při závodě se může stát vše a v sobotu se vydám ze všech sil,“ je rozhodnutý Ospalý, který si jako ostrý závod střihnul mistrovství Afriky.

„Na mistrovství Afriky jsem se letos poprvé postavil na start závodu a obsadil v něm druhé místo za vítězným Jihoafričanem Murraym, který mimochodem o minulém víkendu obsadil druhé místo v závodě seriálu mistrovství světa v Sydney. Ale připraven jsem v rámci možností skvěle,“ věří si Ospalý, který si je ale vědom, že od jeho triumfu v Karlových Varech v roce 2001 uplynulo hodně času.

„Samozřejmě nejsem tak rychlý jako před jedenácti lety, kdy jsem ve Varech vybojoval svůj první titul mistra Evropy. Ale za to jsem o jedenáct let zkušenější,“ uzavřel s úsměvem Ospalý.

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 813x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně