Cílem je vybojovat nominaci na MS juniorů

18.04.2012 -
Od pátku 20. do neděle 22. dubna se v Izraeli koná mistrovství Evropy v triatlonu a zraky českých příznivců se budou upírat i k výsledkům juniorů. Těch do Eilatu vyrazilo hned pět. Nad reprezentanty Anetou Grabmüllerovou, Lindou Vítovou, Jiřím Kalusem, Janem Hejlem a Vítězslavem Kučerou bude držet trenérskou taktovku Zdeněk Kabrhel, koordinátor juniorské reprezentace.

Závod juniorek je na programu v pátek, junioři se do boje vydají v sobotu. V neděli přijde na řadu závod smíšených štafet. Junioři mají oproti dospělým kategoriím poloviční distance, takže jejich individuální závody jsou složeny ze 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pěti kilometrů běhu. Štafeta složená z dvou juniorek a dvou juniorů bude zdolávat 4x 300 metrů plavání, 8 kilometrů na kole a 2 kilometry běhu.

Koordinátor juniorské reprezentace Zdeněk Kabrhel přiznal, že nejžhavějšími juniorskými želízky v ohni jsou Aneta Grabmüllerová a Jiří Kalus, od kterých se také nejvíce čeká.

„Největší naděje se v juniorech vkládají do Grabmüllerové a Kaluse. Oba chtějí v individuálním závodě skončit do 16. místa, čímž by si vybojovali nominaci na říjnové MS. To se uskuteční na Novém Zélandě. A nominace na juniorský šampionát je naším cílem,“ řekl Zdeněk Kabrhel a pokračoval, že právě těmto dvěma sportovcům se v poslední době nejvíce daří.

„Oni prokazují nejlepší formu. Aneta Grabmüllerová skončila šestá v závodě EP juniorů v Portugalsku a Jiří Kalus je před posledním závodem v čele celkového hodnocení Českého poháru v Aquatlonu. Tito závodníci také již startovali na loňském MEJ ve španělské Pontevedře a mají nejvíce zkušeností. Pro ostatní závodníky to bude premiérový start na ME,“ uzavřel koordinátor juniorské reprezentace Zdeněk Kabrhel.


Ilustrační foto Aneta Grabmüllerová

Victoria - publishing

Hodnocení:
Přečteno 615x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně