Česká výprava v čele s Ospalým odlétá do Izraele v noci na středu

17.04.2012 -
Jedna z nejvýznamnějších triatlonových akcí roku 2012 je tu. Od čtvrtka 20. do neděle 22. dubna se v izraelském městě Eilat bude bojovat o tituly mistrů Evropy. Ve čtvrtek 19. dubna proběhne navíc konference, na které se bude volit nové vedení Evropské triatlonové unie.

U tohoto svátku nesmí chybět ani česká výprava, která se do dějiště šampionátu vydá v noci na středu.

Do Eilatu už s předstihem dorazili triatlonisté Jan Čelůstka a Aneta Grabmüllerová, Vendula Frintová přiletí po vlastní ose během úterý stejně jako junior Jan Hejl. Zbytek výpravy se do Izraele vydá v noci na středu. Z Prahy nabere letadlo s českými reprezentanty směr Tel Aviv, tamní leteckou linkou se pak přesune přímo do Eilatu.

„Dorazit bychom měli ve středu dopoledne,“ prozradil manažer České triatlonové asociace Antonín Bauer, který bude společně se sportovní ředitelkou ČTA Lenkou Kovářovou zastupovat český triatlon na čtvrteční volební konferenci. „Bude se volit nové vedení Evropské triatlonové unie. To pak nastaví nové vize a směřování evropského triatlonu na další čtyři roky,“ vysvětlil Bauer.

Kromě konference se ale především bude bojovat o tituly evropských šampionů a české barvy budou v elitních kategoriích hájit Filip Ospalý, Jan Čelůstka, Přemysl Švarc a z žen Vendula Frintová. Početné zastoupení má česká výprava i mezi juniory. Vítězslav Kučera, Jiří Kalus, Jan Hejl, z žen pak Aneta Grabmüllerová a Linda Vítová. S výpravou do Izraele odletěli i trenéři Jiří Seidl a Zdeněk Kabrhel.

Elitní kategorie budou bojovat na tratích olympijského triatlonu, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Na juniory čekají poloviční distance.

Hodnocení:
Přečteno 477x

Komentáře

medaile? Reagovat
Re: medaile? Reagovat
Re: Re: medaile? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně