Triatlonový tým nadšenců z Jihlavy...

20.12.2011 -
Trio kamarádů společně se hecujících nejen k tréninkům, ale i v závodech... to je L.O.L. team z Vysočiny. Jaké mají plány pro rok 2012?

Všichni tři členové v sezoně 2011 v pořadí Nedělka, Šimanský, Hromádka obsadili první tři pozice v pořadí triatlonového poháru Běžec Vysočiny, kterého se zúčastnilo dohromady 203 soutěžících. Lukáš Nedělka pak byl Přeborníkem kraje pro rok 2011 v terénním triatlonu a druhý skončil v Přeborech kraje v dlouhém triatlonu a duatlonu. Ondra Hromádka byl druhý při Přeboru v silničním triatlonu a terénním triatlonu. V celkové pořadí Krajského poháru v triatlonu potom obsadili 1. místo Nedělka Lukáš, 2. místo Hromádka Ondřej, 4. místo Šimanský Lukáš. Zde se účastnilo 133 závodníků. A to jsou jen některé úspěchy této party.... všechny tři jsme vyzpovídali.

 

V letošní sezóně jste vytvořili nový L.O.L. team Jihlava kdo všechno do něj patří a patřit může?

Náš nový triatlon team L.O.L. má zatím tři členy - Lukáš Nedělka, Ondřej Hromádka a Lukáš Šimanský. Do budoucna uvažujeme o rozšíření týmu. Nemáme žádné přehnaně velké nároky na nové členy, záleží ale na každém jednotlivci, jestli bude schopen respektovat a hlavně vydržet náš tréninkový program.

Na jaké typy závodů se zaměřujete?

Jsme univerzální závodníci. Účastníme se jak silničních, tak terénních triatlonů pořádaných na Vysočině (např.Krajský pohár, pohár v triatlonu Běžce Vysočiny), v Jihomoravském kraji a občas máme takový úlety, že zavítáme na ČP v triatlonu  (Xterra, Dlouhý triatlon). Velkou součást přípravy tvoří účast na různých běžeckých, cyklistických, lyžařských závodech apod.

Jak probíhaly v letošní sezoně (2011) vaše tréninky a jaké dávky jste natrénovali? Trénujete společně nebo raději každý sám?

Většina tréninku probíhá individuálně, ale snažíme se domlouvat na společné tréninky minimálně dvakrát do týdne, ať už cyklo, běžecké nebo plavecké. Nejvíce společných tréninků jsme letos absolvovali v naší oblíbené hospůdce, kde probíráme taktiku na závody a naše tréninkové dávky. K tréninkovým dávkám bychom řekli tolik: plavání - 1xtýdně (1hodina z toho půlhodinová rozprava, kolik toho naplavem),  kolo - 3x týdně, co se týče najetých km (Lukáš N. nemá tachometr, Ondra H. v něm má vodu, Lukáš Š. se zřejmě vlivem mrazu předčasně vybila baterie). Co se týče běhu - absolvujeme jen slabé poklusávání a po pár metrech, kdy se postupně všichni rozkašleme a tak usedáme právě do naší oblíbené hospůdky, kde probíráme již výše zmíněnou strategii.

Jaký nejhezčí závod jste letos absolvovali?

Pro nás jsou všechny závody, co přežijeme a dokončíme, nejhezčí. Ale mezi ten opravdu nej sportovní zážitek v letošním roce považujeme závod v Lesonicích a Xterra Melechov. A samozřejmě - nejkrásnější jsou ty závody kdy stojíme všichni na bedně.

A který závod v letošní sezoně se vám nejvíce povedl?

To se nedá konkrétně říct. Na jednotlivých závodech jsme získali mnoho významných umístění. To nám přineslo úspěch v celkovém hodnocení pohárů, kde jsme obsadili první, druhé a třetí místo, což je pro náš tým obrovský úspěch a motivace do dalších sezon.

Který z vás je nejlepší v jednotlivých disciplínách a v závodech?

Tohle je pro nás moc osobní otázka, ale kdybychom dali dohromady štafetu ve složení plavání - Ondra, Kolo - Lukáš N., Běh - Lukáš Š., tak si pište, věřte, počítejte s tím, že na závody jezdit nemusíme a ceny nám můžete posílat rovnou domů (adresy necháme v příloze). Sebechvála sice smrdí, ale tak to prostě je...

Chystáte nějaké změny v tréninku pro příští rok nebo se chcete zaměřit například na delší triatlony?

Žádné změny v tréninku nechystáme. Pojedeme ve starých dobrých kolejích. Naším hlavním cílem pro novou sezonu bude opět obsazení všech tří vítězných stupínků na bedně v pohárech na Vysočině. Pokud se naskytne příležitost a budeme ve formě nezříkáme se ani dlouhých triatlonů. V každém případě se  těšíme  na všechny závody co nás v novém roce čekají.

Všem krásné vánoce přejí

 

Luky, Ondra a Luky

Zpráva ze soustředění na jaře 2011

Pilská nádrž

ORKA triatlon a pohodička po závodě

svalovci v Kněžicích

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1308x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně