Chris McCormack míří na olympijské pódium a myslí na medaili

31.10.2011 -
Je to již osm měsíců co nastoupil do kolotoče krátkého triatlonu dvojnásobný havajský vítěz Chris McCormack. 39-letý debutant říká, že si chce z londýnské olympiády, odvézt cenný kov i díky radám od bývalého jezdce Tour de France.

Sebejistý McCormack věří, že jeho “namyšlenost”, sebedůvěra a nedostatek strachu mu pomohou dosáhnout londýnského snu - i díky radám a tipům od dřívějšího cyklistického esa Australana Nicka Gatese.

Otec tří dětí z jižního Sydney dodává, že je jedním z mála, kteří nejsou fascinováni až paralyzováni úžasnými výkony britských bratrů Alistaira a Janathona Brownlee, kteří patří mezi přední londýnské favority.

“Ostatní se jich bojí. Musíte respektovat své soupeře, to ano, ale ne se strachem,” řekl Macca o bratrské dvojici. “Myslím si, že ostatní ztratili víru, že je můžou porazit. A to se musí změnit” říká triatlonová legenda, která se v únoru vyjádřila, že se pokusí napravit nevydařený pokus o začlenění do australské olympijské výpravy v roce 2000, a nyní hodnotí své šance na to stát se prvním Australanem na olympijském pódiu.

“Nejdřív se musím dostat do teamu, ale ano, myslím si, že můžu mít medaili” řekl během přípravy na slavný Noosa triatlon s 7500 účastníky, kde bude startovat poprvé od svého vítězství zde v roce 2005.

“Lidé se asi budou smát, ale já mám prokázaný rekord v tom, jak být připraven na den D, mám s tím velké zkušenosti” McCormack poukazuje na jeho vítězství na mistrovství světa v olympijském triatlon v roce 1997 a dvojici světových titulů z havajského ironmana z let 2007 a 2010, jako na ukázky jeho schopnosti připravit se přesně na den a to i pod velkým tlakem nejslavnějších závodů.

Dále také věří, že slova moudrosti získaná od dvojnásobného účastníka Tour de France Nicka Gatese, mu pomohou k tomu dostat se do australského olympijského výběru a mít tak šanci zabojovat o medaile.

“Nick mi sdělil mnoho tipů a triků, které dělají rozdíl mezi mnou a soupeři”, řekl McCormack, který se snaží vylepšit své cyklistické dovednosti a kompenzovat tak svou slabinu, plavání.

Protože žádný australský triatlet nevybojoval díky různorodým výsledkům automatickou nominaci, očekává se, že australský svaz v úterý 1. listopadu zveřejní první návrh výběru pro londýnskou olympiádu. Konečné potvrzení však přijde až v dubnu.

autor: Petr Špaček

zdroj: DAILY TELEGRAPH zde

aktualizováno:
Dnešní přípěvěk na Twitteru potvrzuje, že byl předběžně vybrán do reprezentace
Macca Now – Chris McCormack
Nice call from Triathlon Australia 2day. Now an offcial member of the Australian Olympic Shadow Squad 4 London. Now eligible for selection.


havajský vítěz z roku 2010

Hodnocení:
Přečteno 765x

Komentáře

Nazor Reagovat
Zdar fando Reagovat
Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
n Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně