Česká triatlonová výprava míří na mistrovství světa do Pekingu. Závodníky v Číně čeká olympijská trať

6.09.2011 -
Dnes odpoledne odletí výprava českých triatlonistů na mistrovství světa do Pekingu, který v roce 2008 hostil XXIX. letní olympijské hry. Do čínské metropole míří celkem jedenáct českých závodníků, kteří od pátku 9. do neděle 11. září budou na asijské půdě bojovat o medaile i o body do kvalifikace pro olympiádu do Londýna.

Jan Čelůstka a Přemysl Švarc z kategorie dospělích, Vojtěch Děděk, František Kubínek, Petr Šlajs, Petra Kuříková a Tereza Ďurdiaková v kategorii do 23 let a junioři Lukáš Kočař, Martin Debnar, Tomáš Kabrhel a Barbora Hlaváčová. To jsou jména českých triatlonistů, kteří z pražské Ruzyně odletí přes Dubaj do Pekingu, kde na ně čeká teplé počasí a závod na tratích, kde se před třemi lety bojovalo o olympijské medaile.

Pro kategorie dospělých je tento závod posledním podnikem z letošního seriálu mistrovství světa a pro Jana Čelůstku a Přemysla Švarce má velkou důležitost z hlediska kvalifikace na olympiádu, která se uskuteční příští rok v Londýně. Oba borci si zatím v celkovém žebříčku stojí velice dobře, ale uvědomují si, že k zajištění účasti v závodě pod pěti kruhy bude třeba ještě pořádně bojovat.

Triatlonisty v nejlidnatější zemi světa čeká plavecká část v rezervoáru na pitnou vodu, kde se normálně nikdo nekoupe. Voda by měla mít přes 20C, takže závodit by se mělo bez neopreonů. Tratě pro cyklistickou i běžeckou část budou hodně zvlněné a náročné, takže závodníci na nich budou muset využít veškeré své síly, aby v těžké konkurenci uspěli.

Hodnocení:
Přečteno 425x

Komentáře

ucast Reagovat
uroven Reagovat
finance Reagovat
Re: finance Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně