MORKOMAN - olympijská výzva - kořistí Petra Vabrouška

15.08.2011 -
V sobotu 13.8.2011 se uskutečnil také tradiční MORKOMAN a proběhl již jeho 7. ročník. Závod, kterého se v minulosti účastnili i Vabroušek, Dlabaja, Bednář či Čelůstka, se odehrál na olympijských distancích.

Obec Morkovice - Slížany ve zlínském kraji přivítala zájemce o triatlon deštivým počasím a oblačnou oblouhou. I přesto se na start tohoto závodu přihlásilo 68 zájemců včetně známých jmen jako Vabroušek, Dlabaja, Žaludek, Jasenký. Petr Vabroušek tento závod vyhrál již 4x.

Pořadatelé BIKE TRIATLON MORKOVICE o.s. přichystali nádherný závod s výborným technickým i pořadatelským zajištěním. Na klidných a náročných tratích.

Závod probíhá na tratích 1,5 - 40 - 10, kde cyklistika a běh jsou vždy ve dvou okruzích, a zajímavostí je, že plavecká část probíhá v místním koupališti.

Tzn. 68 startujících bylo rozděleno do tří rozplaveb. Rozplavby startovali cca po 35 minutách. Celá rozplavba vždy absolvovala celý závod a na konci se bylo vyhodnoceno celkové a konečné pořadí. Během závodu tudíž nikdo nevěděl, jak si stojí v celkovém pořadí a závod musel makat po celou dobu. Pro většinu závodníků to byl také závod bezhákový.

V celkovém pořadí se prosadil, při rozjezdu na nedělního DOKSYMANA, Petr Vabroušek, který druhému Lukáši Jasenskému utekl o téměř jednu minutu, třetího nejlepšího času potom ve stíhačce dosáhl Přemysl Žaludek. Všichni závodníci z okolí Zlína.

Z 9 žen, které se zúčastnili tohoto závodu potom kralovala s velkým náskokem Jana Žaludková před Blankou Szkrobolovou a Kateřinou Dědákovou.

Počasí se postupně umoudřilo a tak dobíhala většina odvážných závodníků, již za tepla a sucha. Vyhlášeni byli nejlepší závodníci v několika kategoriích. Zajímavý a velmi poutavý závod pro závodníky, ale možná méně zajímavý a přehledný pro diváky.

Celkové výsledky ZDE.

 

Hodnocení:
Přečteno 770x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně