Frintová dobyla historické evropské stříbro

25.06.2011 -
Vendula Frintová přepisuje dějiny českého triatlonu. Před pár hodinami získala první ženskou dospělou medaili. Na olympijských tratích ve španělské Pontevedře doběhla ve finiši druhá. Dosud jen české družstvo ve složení Zelenková, Berková, Nováková získalo týmový bronz ve Funchalu 1999.

Obrovskou radost měl i trenér Jiří Seidl, který sám jako vynikající reprezentant na velkou medaili nikdy nedosáhl. 27letá Frintová už má titul mistryně světa, evropské stříbro i bronz z duatlonu, před dvěma lety se stala jako první žena českou Triatlonistkou roku. Má také dvě stříbra z triatlonového mistrovství světa do 23 let. Takhle odpovídala v rozhovoru pro weby etriatlon.cz a behy.cz

Jak se pro tebe vyvíjel závod?
Z mého pohledu to byl dnes opravdu ideální závod. Konečně se mi podařilo prodat plavecký trénink a vylézt na solidním místě v první třetině startovního pole. Na kole jela velká skupina, takže se dalo pěkně schovat. A do běhu jsem po dlouhodobém výpadku způsobeném zraněním kotníku šla hned od prvních metrů s tím, že nemám co ztratit.

Jaký byl finiš o stříbro?  Francouzku Chayaronovou tipoval tvůj trenér Jirka Seidl na zlato už před závodem, byla nedostižná?
Ve finiši jsem čekala do poslední chvíle a snažila se předvést to, co jsem se naučila při běžeckých závodech na dráze. Francouzka Chayaron pro mě dnes zcela jistě nedostižná byla a je zbytečné uvažovat nad tím "co by", kdybych byla ve své zdravé běžecké formě. Jsem prostě ráda za stříbro a je pro mě po zranění velkou satisfakcí.

Už jsi vůbec necítila následky běžeckého zranění kotníku?
Bohužel cítila, ale při závodě jde bolest stranou. Zranění zdaleka ještě nemám doléčené, spíše trochu přechozené.

Odpočinek dělá mistry, říká se. Pomohlo ti to aspoň trochu?
O odpočinku se zde moc mluvit nedá. Spíš mi to pomohlo k tomu, že jsem se v tréninku více zaměřila na plavání a kolo a v obou disciplínách udělala zase krok vpřed.

Vstoupila jsi znovu do historie. Po prvním ženském titulu mistryně světa, byť „jen“ v duatlonu, je tohle první dospělá medaile pro český triatlon!
Tak Filip (Ospalý) už pár medailí má :-))).

Využiješ ještě tu půlroční zimní dřinu z Austrálie i přes ty pauzy?
Dřinu je nutné podstupovat neustále, takže se jede prostě dál.

Co tě teď dál, nejbližší program?
Zasloužených pár dní v Česku, kdy bych se měla představit na triatlonovém mistrovství republiky v Jihlavě. A zvažuji vzhledem ke zranění start na atletickém mistrovství ČR, které se koná o dva dny dříve, tedy 3. července.

Chystáš v létě i nějaké samotné běžecké akce?
Těžko vzhledem k přípravě ve švýcarském Davosu.