Olympijská Evropa ve znamení Gomeze. Češi v utajení

23.06.2011 -
Kdo získá domácí skalp Javiera Gomeze? Tak zní hlavní otázka mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, které hostí o víkendu španělská Pontevedra.

Ano, v osmdesátitisícovém galicijském městě Gomez žije a teď by tu rád získal třetí evropský triumf. Jenže vykládejte to Alistairu Brownleemu a Alexandru Bruchankovovi… Navíc jede se celkem o 60 000 eur.

Zpráva z dálky víc jak dvou tisíc kilometrů o slušném výsledku českých barev potěší a příjemně překvapí. Reprezentační výprava odjela až v historickém utajení. Aspoň že víme, že už včera večer borci vyplavali únavu z cesty…

Možná největší naděje můžeme vkládat do Radky Vodičkové. Po slušném světovém poháru v Japonsku se dala znovu zdravotně dohromady. Nejlíp byla šestá před třemi lety v Lisabonu, jen jednu příčku za českým maximem Lenky Radové.

Zato Vendulu Frintovou stále omezuje zranění kotníku. Před dvěma týdny zkusila sprint v Itálii na Evropském poháru a dojela čtvrtá. „Výpadek tam byl znát,“ připouští její trenér Jiří Seidl. On sám odhaduje za hlavní favoritku mladou Francouzku Emmie Charayronovou, obhájkyně Nicole Spirigová je zraněná.

Mužskou trojici tvoří Přemysl Švarc, Jan Čelůstka a Martin Krňávek. Všichni závodili v cizině, na českém poháru se neukázali. Nejvýš v seriálu mistrovství světa stojí 50. Švarc, na světovém poháru zajel letos Čelůstka 9. místo v Išigaki, Krňávek, majitel evropského bronzu z roku 1999, byl nejlíp 16. v Evropském Premium Cupu v Brasschatu.

Jen pro zajímavost, pouze Frintová a Čelůstka splnili svazová nominační kritéria, ostatní jedou na divokou kartu. „Kritéria skoro kopírovala ta loňská. Nejsou zvlášť tvrdá, ale nějakou výkonnost nastavit musí. Napříště bych se přikláněl dát více šancí třiadvacítkám. Teď jsme dali prostor divokým kartám pro ty, kdo figurují v olympijském žebříčku,“ vysvětluje reprezentační šéf Seidl.

Body z Evropy se tam započítávají, přestože podle idnesu Filip Ospalý říkal, že ne… Tím padla pro něho další šance na jejich získání. Mistru Evropy z roku 2001 zatím olympijská vidina uniká. „On by divokou kartu určitě dostal, ale chtěl si letos skutečně od Evropy odpočinout,“ dodává Seidl. „Razím teorii, že stačí dva tři závody nebo být na svěťáku do pětky a bude to stačit. Vyhovuje mi to víc než objíždět pět šest závodů a být někde v průměru. To pro mě není atraktivní,“ řekl Ospalý.

Seidl v olympijském Londýně 2012 vidí reálně na startu dvě ženské a dvě mužské vlaječky… Jména neříká.

Zajímavou formaci v Pontevedře tvoří kvarteto juniorů do soutěže družstev – Martin Debnár i Lukáš Kočař jsou poslední rok juniory a umí zajet, Aneta Grabmüllerová i Bára Hlaváčová je mohou podpořit.

„Veškeré dění bude probíhat v centru města a finišovat se bude úzkým koridorem mezi dvěma vysokými tribunami na místním atletickém stadionu. Pokud budou plné divaků, bude to rozhodně zážitek,“ připomíná atmosféru kouč Seidl.

Evropa je pořád prestižní. Výsledek navíc výrazně ovlivňuje výši státních dotací na příští rok.

Hodnocení:
Přečteno 477x

Komentáře

bojjovat ! Reagovat
Nohejl, král pohádek Reagovat
Skvělé nápady! Reagovat
! Reagovat
Re: ! Reagovat
Re: Re: ! Reagovat
Re: Re: ! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně