Na hlučínské štěrkovně se bojovalo o mistrovské tituly v triatlonu.

23.06.2009 -
Hlučín – V neděli proběhl na hlučínské štěrkovně 11. ročník triatlonového závodu Velká cena Ostravy v triatlonu, který pořádal sportovní klub SK Jiří Team Ostrava a Moravskoslezský triatlonový svaz. Závod byl začleněn do Moravskoslezského poháru v triatlonu a současně byl pořádán jako mistrovství Moravskoslezského kraje v triatlonu.

Dopoledne patřilo žákovským kategoriím a vloženému závodu benjamínků.  Nejrychlejší z triatlonového potěru byl Vilém Fridrich s časem 15:32, v pořadí druhý doběhl Vašek Vavřínek a na třetím místě Šimon Opíchal (oba Sport centrum Dolní Benešov).

V závodě žáků, který probíhal v objemech 300m plavání, 10km cyklistika a 2,4 km běh,  se na čelo závodu propracovala děvčata – Alena Paliderová a Jana Macháčová (obě TK Ostrava), která spolu svedla dramatický souboj až do posledního běžeckého okruhu, ve kterém o 15 sekund zvítězila mladší žačka  Jana Macháčová před starší žákyní Alenou. V kategorii starších žáků probíhal  zajímavý souboj mezi závodníky TK Ostrava Martinem Melichárkem a Ondrou Hurníkem. Martin byl přece jenom rychlejší a tak doběhl 1. asi s 20ti vteřinovým náskokem na Ondru,  3. doběhl Michal Vacula (DIDI Team). Celý závod žáků i benjamínků probíhal v areálu koupaliště a autokempu hlučínské štěrkovny, takže byl pro diváky, kteří sledovali souboje mladých triatlonistů, velice atraktivní.

Hlavní závod krajského mistrovského závodu byl odstartován přesně ve 12 hodin.  Na triatlonisty čekalo 750m plavání, 24 km dlouhá a náročná cyklistická trať s náročným stoupáním v Děhylově a Plesné a šestikilometrový běh ve třech okruzích. Mistrem kraje v kategorii mužů do 30 let  a zároveň celkovým vítězem se stal Tomáš Matera (InSportLine), který doplaval na třetím místě, do depa už přijel s dvouminutovým náskokem na další skupinu a v běhu si své vedení upevnil. Na druhém místě doběhl Martin Navařík (X-air Ostrava) a skvělý výkon podal i celkově 3. Miroslav Pátek (TJ Loko Krnov), který zvítězil v kategorii 30 – 40 let.

S náročnou trati se velmi dobře vypořádaly i ženy. Celkové vítězství mezi ženami si odnesla favoritka závodu Tamara Stonová (Ironman Sudoměř), která si po výborném úvodním plaveckém úseku udržela přední pozici na cyklistice, v běhu už jen kontrolovala celkově osmé místo absolutního pořadí. To samozřejmě znamenalo vítězství v kategorii a zisk mistrovského titulu. Na druhém místě závod dokončila Dáša Svěráková (Cyklo Adam), kterou častěji potkáváme na závodech Xterry a třetí dokončila sympatická dorostenka Lucie Materová (InSportLine).

Závěrem děkují pořadatelé všem závodníkům za předvedené výkony, dobrovolným spolupracovníkům a sponzorům akce, jmenovitě Oborové zdravotní pojišťovně zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, společnosti Dobré stavby Ostrava, Českému triatlonovému svazu a Moravskoslezskému kraji za podporu tohoto závodu.