Čeští olympionici plavali v Hyde parku v bazénu

12.09.2012 -
Copak olympijský závod, ten zvládli v jezeře Serpentine všichni. Ale zaplavat si v Hyde parku v bazénu? Tím se mohou pochlubit jen čeští triatlonisté Jan Čelůstka a Přemysl Švarc. Regeneraci si zpestřili v protiproudu americké firmy Endless pools, partnera tuzemské ankety Triatlonista roku.

Na obrovském prostranství v Hyde parku stále rozsáhlé sportovní expo, plné atrakcí, stánků a prezentačních stanovišť. „Promítalo se tam, od rána tam lidé piknikovali, bylo to super,“ vypráví Honza Čelůstka.

U jednoho pódia stál bazén o rozměrech asi 5x 2 metru, vedle něho vám udělali i testy na stacionárním kole. „Postupně zrychlovali, někteří se prý každý den zlepšovali. Pustilo mě to naplno asi na 1:10,  to jsem vydržel asi deset minut a pak to stačilo. Nabízeli mi to i na trénink. Bylo to opravdu povedené, krásně teplá voda,“ dodává Čelůstka.

„Jo, jo, bylo hezký počasí, aspoň jsme se trochu zchladili,“ přidává Přema Švarc. „Pro mě to byl šest dní po závodě jediný pohyb.“ Pak dodává zajímavý postřeh.  „Tady měli zrcadla ze všech stran i šikmo, mohl ses perfektně pozorovat. Na FTVS v Praze tam je mají jen rovně, musí se koukat dopředu, což už styl přece jen ovlivňuje. Dá se nastavit rychlost, vyzkoušeli jsme si to, bylo to opravdu zajímavý.“

A doporučení? „Kdo trénuje skupinu hobíků, měl by to perfektní tréninkovou pomůcku. Ale myslím, že se bazén klidně vejde i do větší garáže.“

Jak si chlapci zaskotačili v protiproudu, můžete shlédnout i na videu na adrese http://www.youtube.com/watch?v=CGu1rFO8f6c nebo http://www.endlesspools.cz/olympiada-londyn-endless-pools.

„Naše americká firma si návštěvy českých olympioniků považuje. Oba chlapci dostali pozvání do našeho centra do Philadelphie,“ vzkázal ještě přímo v Londýně jeden z členů týmu Mark Langan.

Jsme potěšení zájmem českých triatlonistů o naše produkty a věříme, že budeme i nadále přispívat k jejich podpoře a tréninku díky unikátnímu systému Endless pools. Pokud vás zajímá, v čem se dá taky plavat a chcete si vyzkoušet unikátní systém protiproudu, navštivte showroom a testovací centrum firmy Endless pools v Kodaňské ulici 73 v Praze, naproti bývalému Chemapolu kousek od OC Eden,“ zve šéf českého zastoupení Lukáš Drbohlav.

Hodnocení:
Přečteno 714x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen