Krušnoman již příští víkend!

30.04.2015 -
Tomáš Langhammer hlásí, že přípravy na 11.ročník dlouhého duatlonu Krušnoman finišují. Zbývá něco málo přes týden do rozjezdu další tuzemské sezony Ford Czechman tour. Jaké jsou inovace a na co se borci a borkyně mohou těšit, nám poodhalil v následujícím rozhovoru.

V jaké fázi jsou teď přípravy na letošní ročník Krušnomana?

Už jdeme do finále. Den je krátký, spánek minimální, ale nestěžuji si – dělám to rád.

Budou nějaké inovace a změny? V kuloárech se šušká, že trasa cyklistiky se ještě trochu přiostří..

Mám dva duatlonové pořadatelské sny. Jeden jsem si splnil po půl roce jednání s Německými úřady. Sen se stal skutečností a po několika letech se Krušnoman z části stěhuje do Německa, resp. na jejich silnice. Podrobné mapy na našem webu www.krusnoman.com. Druhý, ještě nesplněný sen je – Krušnoman duatlon jako součást Světové série Powerman. Zde je zakopaný pes na naší straně a to v podobě financí. Ze strany vedení Powerman jsme každoročně optávaní, zda fin. situace se u nás zlepšila a zda to ufinancujeme. A ještě novinka je na běhu, kdy 100% využijeme lesní singltreky a to jak při klesání, tak i stoupání. Rozhodně se na běhu nudit nebudete.

Mluvíš o financích. Jak to máš pořešené se sponzory?

Všem dárcům, kamarádům, kteří pomáhají – těm patří obrovský díky, velký RESPECT. Není zde prostor na vyjmenování všech, snad na jednoho a to Sportareál Klíny, kde naše přání a požadavky jsou předem splněny. 


Řekl bys něco k historii tohoto podniku, který otvírá brány další sezony seriálu závodů v dlouhém triatlonu  a duatlonu u nás?

Letos to bude již 11. ročník. Za tu dlouhou cestu dlouhý duatlon nejen v podobě Krušnomana urazil velký kus cesty. Na začátku jsme přihlášené počítali kolem 40-50 duatlonistů a nyní je na startovní listině 210 sportsmenů. Začínali jsme pod křídly TRIEXPERT Cupu, poté CLASSIC Cup a nyní FORD CZECHMAN Tour. Často je nám vyčítáno, že Krušnoman je sado, maso. Krušnoman NENÍ normální duatlon – Krušnoman je výzva, která se musí prožít naplno. U nás je cyklistika cyklistikou a běh je během. A hlavně, všechno v přírodním farmářském EKO vydání.

Dvě stě borců a borkyň na startu je pěkná cifra. Koho pasuješ do role favorita? Přijede i nějaké eso ze zahraničí?

Z domácích jsou všichni TOP přihlášeni - Petr Vabroušek, Luboš Truhlář, Václav Holub, Ruda Cogan, Honza Wainer, Jarda Hýzl a další a další muži. Ženy (CZE) - Eva Potůčková či Petra Krejčová a další. Ze zahraničních do Sportareálu Klíny dorazí např. Tom Vandenbussche nebo Sebastian Retzlaff. Ze zahraničních žen stojí za zmínku věčná soupeřka Evy Potůčkový, Ulrike Schwalbe.

Na startovce je i pár jmen z řad nováčků. Jak v rámci Krušnomana, tak si někteří zkusí na vlastní kůži i dlouhou trať těžkého duatlonu. Co bys jim poradil?   

Jak říkával pan trenér Ivan Hlinka: „hlavně se z toho neposrat“. Závodit se zapnutou hlavou a cíl je až na 15km běhu. Hlavně si to užijte a Krušnomanem se bavte – Keine Stress.


Jel jsem tvůj závod v roce 2007 a bohužel mi došlo tak, že jsem se tehdy cílové rovinky nedočkal. Od té doby jsem už něco odzávodil, ale Krušnoman stále beru jako jeden z nejnáročnějších podniků. Což mi ostatně potvrdilo i několik zkušených dlouhotraťařů. Jak ty sám hodnotíš jeho náročnost?

Po zjištění převýšení jak cyklistiky, tak i běhu mohu prohlásit, že Krušnoman LONG Distance duathlon je nejtěžším dlouhým duatlonem v Evropě. Ano, je tu Zofingen (SUI) a je tu Weyer (AUT), ale Krušnoman (CZE) to s obtížností vyhrál.

Tvůj syn Jakub (letos kvalifikován na MS v halfironmanu v Zell am See) mi říkal, že oproti minulým ročníkům se letos na start domácího závodu postaví. Je to tak?

Zde došlo ke změně v jeho kalendáři a díky studijním okolnostem může Jakub startovat na CZECHMANu, a tak Krušnomana nepojede, vlastně pojede, ale ve vozidle FORD před 1. závodníkem.

Kdybys chytil zlatou rybku a ta ti dala tři přání ohledně dne D příští sobotu, co by sis přál?

Ať všechno vyjde, jak má. Hlavně aby se nikomu nic nestalo. Aby závodníci odjížděli domů spokojeni. Aby cestou k nám i od nás dojeli v pořádku. Aby závodníci mezi sebou jeli čistě. Aby rozhodčí neměli žádnou práci s hákem. Aby nebe bylo modrý. Aby…

Přání tedy nemáš málo..Z čeho máš největší obavy?

Ze všeho. Obava je vždycky. Proto závod připravujeme už od dalšího ročníku, aby ta „obava“ byla minimální. Velkým otazníkem je počasí, ale spravedlivě je pro všechny stejný.

Mohou se účastníci těšit na doprovodný program? Často tam závodníci berou i své rodiny, je myšleno i na děti?

Kromě kratší verze SHORT a dětského duatlonu pod patronací Tomáše Slavaty je doprovodný program čistě v rukách moderátora Josefa Pepína Svobody. Bude to jízda…ve stylu Ein Kessel Buntes aneb Horts Fuchs prodává bolest. 


Kolik lidí tvoří tvůj organizátorský tým? Kolik dní potřebuješ k organizaci tohoto závodu?

100+1 (100 pořadatelů a 1 rok).

Za týden a něco už bude Krušnoman minulostí a i pro tebe se tak rozjede závodní sezona. Které podniky máš zakroužkované ve svém ironmanském diáři?

Letos to mám nalajnováno asi takto: Czechman (pokusím se u ředitele domluvit alespoň nějaký pořádný kopec na běhu – jinak u toho běhu usnu J ), Krkonošman Full HD (to bude maso a to já miluju – celý závod to bude bolet a to mě baví), Wiesbaden 70,3 (zde jedu s Kubou a spíš než svůj výkon, budu sledovat výkon syna), Zell am See 70,3 (opět doprovod, s tím že já v sobotu a Kuba v neděli MS), Klasik Duatlon (sice budu asi chodit, ale u Švarcíka nesmím chybět – jinak by mě zabil). Plus ještě nějaký ten krátký v rámci koučování dětí (Račice, Jablonec nad Nisou, Mělník, Karlovy Vary). Jak tak na to koukám, tak po KLASIK duatlonu asi budou kufry před barákem. Pořád po závodech. Ženo má, obrovský RESPECT.


 

Hodnocení:
Přečteno 657x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka