Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera

8.05.2023 -
18.ročník oblíbeného otvíráku nové sezony Krušnoman přivítal na start dvě stovky závodníků dětských a dospělých kategorií. Hlavní závod Long verze na tratích 10km běhu-80km na kole-10km vyhrál Honza Wainer a Míša Gerychová.
Zhodnocení závodu od hlavního organizátora Tomáše Langhammera: 

Je cca 24 hodin poté a 18.ročník je již minulostí a mohu za pořadatelský team poděkovat všem, kteří dorazili do Krušných hor. Teď už to mohu napsat, říci, ještě 14 dní před startem jsme byli na 95% rozhodnutí, že 18.ročník je posledním a s pocitem toho, že dlouhý duatlon jsme dovedli k plnoletosti je naše maximum. Ano, je tomu tak. Bohužel nás k tomu vedl fakt, že na startovní listině bylo méně lidí než pořadatelů a to je prostě cesta do pekel. 

Naše tajné prosby byly vyslyšeny a poslední desítky hodin před začátkem nastalo procitnutí a závodníci se nám začali přihlašovat. Přišla obrovská úleva. Závody s názvem Krušnoman neděláme pro business a ani jsme to nikdy nedělali a nikdy dělat nebudeme, chceme se pořádáním bavit a dělat radost druhým. Možná to zní jako z jiného světa a pro ostatní pořadatele velkých závodů jsme nenormální blázni, ale prostě to tak máme. Z toho všeho plyne jedna skutečnost, 19.ročník díky účasti v roce 2023 bude.

A jak jsem viděl celý závod? Viděl jsem spokojené závodníky dobíhající do cíle. Viděl jsem bolesti v jejich očí, ale za pár minut poté jsme se už zdravili, byl vidět jejich úsměv a slyšen příslib, že sice je to u nás dřina, ale že pokud to jen trochu půjde, přijedou za rok. A to je přeci ta nejkrásnější odměna pro pořadatele. To, že závodníci se budou vracet a že finisher medaili nedostali zadarmo.

Krušnoman duatlon není závodem, kde se honí top čas tratě (dnes je to cool). Zde váš výsledek může ovlivnit počasí, stav terénu na běhu a další horské aspekty. Na Krušnoman duatlon jezdí srdcaři, kteří si jedou pro zážitky, které nabízí tratě a krása Krušných hor. A těm všem patří obrovský dík. Jen v jejich rukách je osud dlouhého duatlonu nejen v Krušných horách. Jen v jejich rukách je, zda bude dlouhý duatlon v ČR žít. My jsme připraveni vám snést modré z nebe a připravit pro vás zážitky, které nabízí značka Krušnoman, která vloni oslavila 20 let trvání.

výsledky my.race|result (raceresult.com)
Hodnocení:
Přečteno 683x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!