Prahu čeká opět triatlonový svátek. Kapacita závodů je 1500 účastníků a přihlášek přibývá

19.03.2018 -
19. března 2018 – Byla to mimořádně úspěšná premiéra: Loni v červenci ovládli Prahu triatlonisté. V rámci premiérového ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE se v různých kategoriích na trať vydala více než tisícovka startujících. Druhý ročník, který se uskuteční v sobotu 28. července, se prozatím nese v podobném duchu: čtyři měsíce před startem evidují organizátoři největšího triatlonového závodu na území České republiky téměř 800 přihlášek.


“Zájem ze strany účastníků je obrovský, ale kapacita závodu je omezena na 1500 osob. Věřím, že se nám ji podaří naplnit několik týdnu před závodem. Zaznamenali jsme rovněž výrazný nárůst zájmu účastníků ze zahraničí a k dnešnímu dni evidujeme v systému již 37 národností z celého světa. Úspěch loňského ročníku je pro nás velkým závazkem, proto již intenzivně pracujeme na přípravách, abychom všem účastníkům nabídli nejlepší možný servis i zážitek. Dlouhodobě chceme konkurovat nejprestižnějším závodům v Evropě,” řekl Tomáš Vrzák, ředitel závodu.“Aktuální zájem o závody a stav přihlášek jsou jasným důkazem, že loňský ročník se povedl po všech stránkách. O místo v kalendáři závodů Challenge Family jsme usilovali dluho a jsme rádi, že hned při premiéře jsme potvrdili, že si místo v rámci prestižní série zasloužíme,” konstatovala Lenka Kovářová, předsedkyně České triatlonové asociace.


"FORD CHALLENGEPRAGUE se okamžitě po prvním ročníku stal ikonickým a unikátním závodem v rámci CHALLENGEFAMILY – celosvětové triatlonové série čítající 41 závodů ve 21 zemích,” řekl Zbigniew Szlufcik, výkonný ředitel  Challenge Family. “Chtěl bych osobně poděkovat všem, kteří stojí za organizací FORD CHALLENGEPRAGUE, a to nejen organizačnímu týmu, ale také České triatlonové asociace a hlavnímu městu Praze za jejich podporu. Pozitivní zpětná vazba na závod byla opravdu výjimečná. Po závodě nám psali nadšené zprávy jak samotní účastníci, tak zástupci médií. Jsem přesvědčen, že FORD CHALLENGEPRAGUE má se svým vysokým pořadatelským standardem, účastníky z celého světa a silným mediálním pokrytím velký potenciál stát jednou z vůbec nejvýznamnějších sportovních akcí, které se v Praze konají."


Loňskou premiéru FORD CHALLENGEPRAGUE vyhrál Belgičan Pieter Heemeryck, svěřenec českého trenéra Luboše Bílka. Druhý doběhl mistr Evropy ve středním triatlonu Andreas Dreitz, na třetím místě skončil jeho německý kolega Patrick Dirksmeier. Mezi ženami se jako první v cíli radovala Britka Lucy Charlesová loňský vicemistryně světa v dlouhém triatlonu z Havaje. Druhá doběhla vicemistryně světa v dlouhém triatlonu Holanďanka Yvonne van Vlerkenová, třetí místo obsadila polská závodnice Ewa Bugdolová. 


Úspěšní byli také čeští triatlonisté. Nejlépe se umístil Pavel Petrásek, jenž byl celkově sedmý. Simona Křivánková doběhla na čtvrtém místě. A vítězové loňského ročníku se do české metropole vrátí. “Jsme rádi, že jak Pieter Heemeryck, tak Lucy Charlesová už start v Praze potvrdili,” netají Tomáš Vrzák. 


Druhý ročník FORD CHALLENGEPRAGUE se uskuteční v sobotu 28. července, kdy na účastníky bude čekat trojkombinace plavání ve Vltavě, jízdy na kole a běhu v centru české metropole. “Snaha sportovních svazů a asociací proniknout na mezinárodní scénu v oblasti pořádání mezinárodních akcí je určitě pozitivním. Zejména pokud se nejedná pouze o akci pro vrcholové sportovce, ale i o sportování široké veřejnosti. V tom vnímám největší přínos FORD CHALLENGEPRAGUE. Loňský zájem o závod je důkazem, že lidi hledají aktivní možnosti sportování. Jsem zvědav, kolik triatlonistů se nakonec postaví na start letos v červenci,” řekl vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.


Stejně jako loni bude start plavecké části závodu na Střeleckém ostrově, cíl je umístěn do Vítězné ulice. Připravena je pestrá porce závodů - triatlonový víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí. 


V sobotu je na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE, v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečný běh na 21,1 km. Plavecká část se odehraje v okolí Střeleckého ostrova, po ní vyrazí triatlonisté na dva okruhy na kole, které zavedou účastníky z centra města směrem na Vrané nad Vltavou a zpět a v závěru jsou připraveny čtyři okruhy běžecké části, vedoucí podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží. 


Po úspěchu z loňského roku bude opět připraven závod s názvem CHALLENGETRY-ATHLON, který láká na distance desetkrát kratších než je dlouhý triatlon. “Je to jedinečná příležitost pro všechny, kteří si chtějí triatlon vyzkoušet nebo zatím nemají natrénováno na delší vzdálenosti. Naším cílem je poskytnout účastníkům nezapomenutelný zážitek z atmosféry mezinárodního závodu v centru Prahy a špičkový servis totožný s tím, který zajišťujeme pro účastníky hlavního závodu. Vypsáním této kategorie se dlouhodobě snažíme o zatraktivnění a popularizaci triatlonu mezi širokou veřejností.” vysvětluje Vrzák.


A chybět nebudou ani CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY, které si oblíbily především firemní týmy.

Zájemci o start v některém ze závodu červencového triatlonového víkendu se můžou registrovat na webových stránkách www.challengeprague.comINFORMACE

Termín: 28. července 2018

Místo konání: Praha

Start: Střelecký ostrov (mapa)

Cíl: Vítězná ulice (mapa)

PŘIHLÁŠKY


Aktuální stav přihlášených: 750 (všechny kategorie)

Z toho:


             MIDDLE: 598

  • ŠTAFETY: 12 
  • TRY-ATHLON: 82
  • JUNIOR: 34

PROGRAM

Pátek 27. července

  • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná ulice)
  • CHALLENGEJUNIOR – běžecký závod pro děti a mládež od 3 do 15 let (Střelecký ostrov)

Sobota 28. července

  • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná ulice)
  • FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE (1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh)
  • CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY (tříčlenné štafety 1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh)
  • CHALLENGETRY-ATHLON (0,38 km plavání, 18 km na kole, 4,2 km běh)
Hodnocení:
Přečteno 1180x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.