Ironman WCH Hawaii

Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!

Barbora Besperát se stala mistryní světa ve své věkové kategorii, mimo jiné dokončila jako druhá ze všech amatérek a zaznamenala 10. nejrychlejší maratón dne, včetně kategorie profesionálek. Zde jsou její první dojmy.

Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích

České triatlonistky zářily tento víkend po celém světě! Kromě úspěchů ve Světovém poháru v Číně a Brazílii slavily také na Havaji, kde se v noci ze 14. na 15. října konalo legendární mistrovství světa série IRONMAN. Po devíti letech mělo Česko zástupkyni v elitní kategorii profesionálek, kde Radka Kahlefeldt Vodičková obsadila 18. místo. V amatérských kategoriích Age Groups pak má Česko dvě mistryně světa – Barbora Besperát triumfovala v kategorii 30-34 let a Jana Richtrová v kategorii 40-44 let.

Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!

Lucy Charles to dokázala! Nebojácnou sólovou jízdou vybojovala světový titul a stanovila traťový rekord, který nyní činí 8:24:31. Česká republika oslavuje dva tituly! Barbora Besperát ovládla kategorii 30-34, zatímco Jana Richtrová triumfovala v kategorii 40-44. Více podrobností naleznete v následujícím článku.

Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek

Po dlouhých devíti letech má Česká republika opět zastoupení v kategorii profesionálů. Radka Kahlefeldt (Vodičková) měla původně startovat již minulý rok, ale kvůli zdravotním problémům do závodu nenastoupila. Nyní je připravená absolvovat svůj debut na Havaji.

Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!

Muži své mistrovství světa již absolvovali. V Nice se výrazně prosadil Sam Laidlow, který suverénní sólo jízdou zanechal své protivníky daleko za sebou. Teď je čas na dámy! Která z nich je hlavní favoritkou? A jaké Češky budou v akci?

Honza Tománek o své mistrovské jízdě

Ironman World Championship Nice, France A je dobojováno! Světový šampionát Ironman World Championship Nice (3.8 km plavání – 180 km cyklistika – 42.2 km běh) byl především o nádherné, ale extrémně náročné cyklistické trati s celkovým převýšením 2427 metrů. Závod jsem dokončil za 13:52:38 hodiny. S více jak 3hodinovým náskokem jsem splnil celkový časový limit, ale bohužel jsem nezvládl cyklistický limit a tudíž nejsem oficiálně klasifikován.

Bylo NICE důstojným dějištěm MS?

Rozdělení dějišť konání mistrovství světa v IRONMANu vyvolalo silné emoce. Havaj je výjimečné místo s bohatou historií a charakteristickým duchem. Mnozí odborníci argumentovali, že tento krok naruší dlouholetou tradici. Byla tato obava oprávněná?

Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru

Sam Laidlow se stal mistrem světa v IRONMANu a svým výkonem šokoval konkurenci. Lange exceloval v běhu, zatímco Frodeno ukončil svůj závod mezi poraženými. Mistrovství světa v Nice však pozitivně splnilo očekávání!

Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?

Triatlonovými kuloáry hýbe debata ohledně nového formátu organizaci světového šampionátu v ironmanu. Po x letech ikonických závodů v havajské Koně se přidává letos Ironman Nice, šampionát se rozdělí pro muže a ženy a bude rotovat. Více o tom psal Tomáš Mika ve svém článku. Oslovili jsme několik známých tváří českého triatlonu a zeptali se, jaký názor mají na toto téma. Více v článku

Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS

Dějiště mistrovský světa se od letošního roku rozdělí. Ženský závod se uskuteční na Havaji, zatím co mužský závod bude hostit francouzská Nice. Více najdete informací v následujícím článku.

Stručný pohled do historie havajského Ironmana

Píše se 18. února roku 1978 a na břehu pláže Waikiki je 15 mužů, kteří chtějí, zatím jen úzké skupině zasvěcených dokázat, kdo je nejvytrvalejším sportovcem světa. Není to ani cyklista, ani plavec, ani běžec, bude to železný muž – Ironman*. Tímto dnem vznikl fenomén, který hýbe emocemi a je snem tisíce lidí po celém světě.
Počet položek: 11položek na stránku: 
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl