Z Pálavy si vítězství odvážejí Soukup a Kotopulu

9.07.2018 -
Pavlov,7.června 2018 - seriál Ford Czechman Tour se dostal závodem PalavaRace do své poloviny. Čtvrtý závod tohoto seriálu se uskutečnil tuto sobotu na vodní nádrži Nové Mlýny a nejrychleji si počínali Petr Soukup a Helena Kotopulu

V teplém počasí čekaly na triatlonisty vzdálenosti středního triatlonu. 1,9 km plavání se odehrálo v nádrži Nové Mlýny se startem u obce Pavlov. „Všichni jsme se museli vyrovnat s poměrně velkými vlnami, takže ani nebylo vidět na bójky,“ popsala Helena Kotopulu.

 

90 km cyklistiky probíhalo na třech okruzích natažených mezi městy Lednice a Dolní Věstonice. „Foukal docela silný vítr a oproti loňsku pořadatelé trať zpestřili jedním kopečkem,“ uvedla pozdější vítězka.

 

Závěrečných 21 km běhu se uskutečnilo na břehu novomlýnské nádrže ve třech okruzích.

 

Kategorie mužů měla několik favoritů, mezi nimiž nechyběl Tomáš Řenč, letošní vítěz Czechmana i Moraviamana, Petr Soukup, který se chce na podzim stát na havajském Ironmanovi mistrem světa ve své věkové kategorii, nebo zkušeností borci Karel Zadák s Petrem Vabrouškem.


 

„Překvapilo mě, že jsem byl schopen vyplavat s Tomášem Řenčem. Obvykle mi uplave klidně o minutu a půl, ale tady se na něm podepsala únava z Moraviamana, a tak nemohl plavat tak intenzivně jako obvykle,“ popsal Petr Soukup. „Na kole jsem pak absolvoval prvních 30 kilometrů sám a čekal jsem, kdo mě sjede. Pak se tam objevili Karel Zadák s Tomášem Řenčem. Karel za to vzal a šli jsme spolu do úniku. Těch zbylých 60 kilometrů jsme pomalu odjížděli zbytku startovního pole, což byla hlavně Karlova zásluha, který to všechno odtáhl sám. Já jsem nebyl schopen střídat. A když jsme do depa přijeli spolu, už jsem si docela věřil. Ale nakonec to nebylo jednoduché, protože Karel předvedl jeden z nejlepších půlmaratonů, jaký jsem kdy od něho viděl,“ usmíval se v cíli Petr Soukup.

 

Ten zvítězil v čase 4:04:01. Druhý Karel Zadák na něho ztratil tři a půl minuty. Bronz si z Pálavy odvezl Tomáš Řenč za čas 4:20:52.

 

Petr Soukup má nyní v celkové tabulce Ford Czechman Tour jedno první a jedno druhé místo. Pokusí se ještě porvat o celkové vítězství? „Budu bojovat o druhé místo, se kterým bych byl maximálně spokojený. Celkovým vítězem podle mě bude zaslouženě Tomáš Řenč, který už vyhrál Czechmana a Moraviamana a na rozdíl ode mě absolvuje také Slovakmana. I kdybych všechny ostatní závody vyhrál, už ho nemohu dostihnout,“ dodává.

 

Druhý triumf v řadě

V kategorii žen byla jasnou favoritkou Helena Kotopulu. Po plavání se držela na osmé příčce se ztrátou více než šesti minut na nejrychlejší plavkyni. „V plavání se mi nepodařilo nikoho udržet, a tak to byla sólojízda. Na kole se mi jelo perfektně, a tak jsem se po 45 kilometrech dostala do čela. Pak jsem si vedení hlídala až do cíle. V běhu jsem si dokonce mohla dovolit v posledním kole lehce zvolnit,“ popsala závod vítězka, která se radovala i na předchozím závodě Moraviaman.


 

Helena Kotopulu zvítězila v čase 4:39:44. Druhou příčku obsadila Petra Veselá, která i ve svém třetím letošním startu ve Ford Czechman Tour vystoupila na stupně vítězů. Třetí místo vybojovala Kateřina Strnadová časem 4:58:00.

 

Seriál Ford Czechman Tour bude pokračovat 28. července prestižním závodem FORD CHALLENGE Prague.

 

Výsledky

PálavaRace 2018

Muži: 1. Petr Soukup 4:04:01, 2. Karel Zadák 4:07:28, 3. Tomáš Řenč 4:20:52

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4:39:44, 2. Petra Veselá 4:49:04, 3. Kateřina Strnadová 4:58:00

 

Kompletní výsledky najdete zde.


Hodnocení:
Přečteno 954x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár