Erbenová ve Španělsku podruhé vítězně. Na světových závodech se dařilo českým triatlonistům

16.05.2017 -
O víkendu se jelo několik velkých zahraničních závodů na tratích polovičního ironmana. Nejvíce českých závodníků a závodnic se představilo na Malorce, silně obsazené startovní pole jsme měli i na půlce v Černé Hoře, zde se jel závod ze série Ocean Lava. Největší český úspěch ale opět hlásí Xterra, Helena Erbenová zvítězila, tentokrát ve Španělsku.

Xterra Spain

Čtvrtý závod ze série Xterra European Tour, který se konal ve španělském městě Tarragona, přinesl českým barvám další velký úspěch. Skvělá Helena Erbenová nedala svým soupeřkám opět šanci a po Řecku vyhrála i ve Španělsku. Helena zvítězila především díky skvělému výkonu v cyklistické části, kde druhé v pořadí nadělila 5 minut. V běhu si již vše bez problémů pohlídala a přidala tak druhé vítězství v řadě. V celkovém pořadí poháru ji patří 2. místo.

Dalším Čechem na startu byl Jan Kubíček, který se dobrým 8. místem v elitní kategorii také ukázal v solidní formě. Třetím českým závodníkem byl Bohumil Jahn, který skončil na 42.místě v kategorii M35.

Ironman 70.3 Mallorca/ half distance

Půlka na Malorce je mezi Čechy velmi oblíbeným závodem. Nejinak tomu bylo i letos, když se do cíle dostalo hned 14 českých závodníků a závodnic. Nejrychlejším z nich byl Petr Michovský, který jen necelé 3 týdny po Ironmanu v Texasu opět zaznamenal skvělý výsledek. Slot na MS v polovičním IM si ze španělského ostrova veze Roman Malivánek, který se po vleklých zdravotních problémech dostal až neuvěřitelně rychle opět do skvělé formy. Klobouk dolů!

Ž30-34: 8. Jana Šimánková za 5:33:35

M30-34: 49. Lukáš Šustr za 5:01:30, 100. Tomáš Lauer za 5:19:00, 301. Jan Hradecký za 6:59:01

Ž40-44: 34. Sylva Mullen za 6:12:02

M40-44: 10. Petr Michovský za 4:38:32, 43. Jiří Pospíšil za 4:58:16, 116. Tomáš Fiala za 5:22:46

Ž45-49: 26. Šárka Miková za 6:40:05

M45-49: 8. Roman Malivánek za 4:47:10, 230. Jan Gúčik za 6:01:08, 287. Roman Jirásko za 6:21:18, 389. Daniel Peterka za 7:37:04

Ironman 70.3 Santa Rosa/ half distance

Velmi kvalitně obsazený závod se odehrál v Severní Kalifornii. Na půlce v Santa Rose skvělým výkonem dominoval  Australan Sam Appleton, který stylem start-cíl dorazil do cíle jako první, navíc dosáhl jednoho z nejlepších časů na podobné vzdálenosti v letošní sezóně - 3:46:47. Na stupních vítězů ho doplnil Joe Gambles a Tim O´Donnell.

I mezi ženami padl výborný čas, Britka Holly Lawrence nedala soupeřkám šanci a v čase 4:13:20 dorazila do cíle jako první. K poslednímu vítězství na americkém šampionátu přidala tak druhé vítězství v řadě za sebou.

Ironman 70.3 Pays d´Aix/ half distance

Kvalitní startovní pole čítal i závod ve Francii. Zde o pouhou vteřinu zvítězil domácí Bertrand Billard před dalším Francouzem Denisem Chevrotem, oba svedli neuvěřitelný souboj až na cílovou pásku. Třetí skončil Belgičan Frederik Van Lierde. I v ženách jsme mohli vidět těsný souboj, kdy nakonec zvítězila Emma Bilham před Maria Czesnik a Natalie Seymour.

Ocean Lava Montenegro/ half distance

Závod v Černé Hoře mohlo na vlastní kůži vyzkoušet 19 českých závodníků a závodnic. Nejlépe si vedl Tomáš Bednář, který skončil celkově na 20.místě(5. v M35-39) v čase 4:36:29. Z českých žen byla nejrychlejší Milada Brabcová, která finišovala na 5.místě(2.v Ž40-44) v čase 5:20:55.