Jan Frodeno opět nejrychlejší. Lucie Zelenková stříbrná v Taiwanu a Helena Erbenová vítězně na Xterra Greece

1.05.2017 -
Tento víkend přinesl souboje na plných i polovičních distancích v Taiwanu. Jednoznačně největší hvězdou celého závodního víkendu byl mistr světa a olympijský vítěz Jan Frodeno. Z Čechů zazářila Lucie Zelenková a nestárnoucí Petr Vabroušek. Na Xterra Greece dominovala Helena Erbenová.

Challenge Taiwan/ half distance

Hvězda současnosti v dlouhém triatlonu Jan Frodeno si střihl druhou půlku v jednom týdnu. Opět z toho bylo vítězství a opět výkon z říše snů. V závodě neměl konkurenci a zvítězil o více než půl hodiny. Těžko říci, s jakou motivací do závodu šel, ale na to ať si každý udělá názor sám. Měl speciální startovní číslo i svojí vlastní kategorii „VIP“ ;).

Muži „VIP“:

1. Jan Frodeno 3:48:20(22:51-2:03:48-1:14:01)

Muži „Zbytek světa“

1. Michael Richter 4:20:52
  2. Tobias Chu 4:28:54
  3. Chin Chen Chen 4:31:12

Challenge Taiwan/ full distance

O něco zajímavější byl souboj na „plnotučné“ vzdálenosti. Zde zvítězil ostřílený švédský borec Fredrik Croneborg. Na stupních vítězů ho doplnil druhý Allan Dougal a třetí Guy Crawford.

Z Čechů na tom byl nejlépe nestárnoucí Petr Vabroušek, který tak svým 6. místem vybojoval další umístění v TOP10 v kariéře. Petr svedl slušný souboj se slovenským matadorem Karolem Džalajem, který nakonec finišoval na 5. místě v čase 8:45:30.

Muži „PRO“

1. Fredrik Croneborg 8:03:21
  2. Allan Dougal 8:11:23
  3. Guy Crawford 8:23:47

Nejlepší český výsledek ale zaznamenala opět žena. Lucie Zelenková pro sebe uzmula pódiové umístění, když s časem 9:42:11 skončila v ženách na 2. místě. Celkově jí to dokonce stačilo na 10. místo.

Xterra Greece

Velkou stopu za sebou zanechala Helena Erbenová, které se podařilo zvítězit v závodě Xterra Greece.  Vítězství to je o to cennější, že tamní závod byl zároveň řecký šampionát v terénním triatlonu. Helena se tímto vítězstvím dostala na průběžné 2. místo v bodování poháru (XTERRA European Tour).