Krkonošmana 3D full HD jsem si užil od začátku do konce, říká vítěz Ondra Teplý

14.07.2016 -
Minulý víkend proběhl druhý ročník jednoho z nejtěžších triatlonových závodů na našem území - železňácký Krkonošman full HD. Na start se postavila jen hrstka odvážlivců, z nichž se z vítězství radoval pražský Ironman Ondra Teplý. Více v našem rozhovoru.

Popsal bys specifický závod Krkonošman?

Krkonošman 3D Full HD je náročný triatlon na ironmanských distancích s celkovým převýšením cca 4500m. Plavecká část se odehrává v Campu Dolce u Trutnova. Silniční cyklistika navštíví pět horských vrcholů Krkonoš, kde jsou kontrolní body a občerstvovací stanice.  Závěrečný běh, ve strmých stoupáních spíše chůze, je směrován na Černou horu. Cíl byl letos na horské chatě Krakonoš. Účastník se pohybuje v národním parku, takže musí dodržovat přísná pravidla. Vše podrobně na stránkách závodu www.krkonosman.cz. Loňský první ročník ovládl Petr Vabroušek před Martinem Polesným a Tomášem Martínkem.  Za tři týdny v sobotu 30. července proběhne poloviční varianta 3D Half HD. 

     

Máš za sebou docela slušně zajetého Czechmana  a Moraviamana. Před týdnem třetí místo na Hostivařském terénním triatlonu. Proč tak rychle Krkonošman?

S účastí jsem čekal do poslední chvíle, jak na tom budu po této těžké kombinaci. O akci se mluví. Chtěl jsem jí zažít. Koncem týdne jsem se cítil dobře, takže rozhodnutí padlo na poslední chvíli. Šel jsem do ní s cílem kvalitně potrénovat bez následků. To se mi povedlo.    

Krkonošmana jsi opanoval s hodinovým náskokem. Co na to říkáš?

Na start se postavilo pouhých 14 závodníků (loni 25) slabší konkurence, takže vítězství nepovažuji za úspěch. Startovalo se již v 5h. Plavání bylo v mém podání spíš probuzením. Náskok jsem si začal budovat v úvodu cyklistické části. Postupně ho navyšoval. Nohy mi ten den šly výborně. Do druhého depa jsem přivezl 18 minut na celkově druhého Jirku Kalu. Na běhu mi pomohl povinný doprovod v podobě bráchy Štěpána (viz foto dole). Bez chyby mě občerstvoval a vedl v Krkonošském parku, kde nebylo umožněno značení tratě. Celé jsem to absolvoval bez krize lehce zadrženě, takže maximální spokojenost.  

       

Jaký byl tvůj největší zážitek?

Akci jsem si od začátku do konce užil. Bylo na co koukat, neskutečně to uteklo. Vypíchnul bych ochotu hlavního organizátora Honzy Pešana, jeho rodiny a všech dobrovolníků kolem. Stoprocentně naplnili slib: Každý finisher bude vítěz a podle toho s ním bude zacházeno. Musím se také zmínit o jediné startující ženě Aleně Vrátné z Krušnoman TT Litvínov. Všech 14 závodníků dokončilo. Poslední v neděli ráno za deště při 4 stupních za 23,5h. O čas ale vůbec nešlo.        

Kde tě dále uvidíme závodit?

Závodím téměř každý víkend. Baví mě to. U toho chci zůstat. V nejbližší době mám v plánu několik menších nedalekých triatlonů s rodinou. Koncem července TRIPrague. Na něm bych rád předvedl maximum. Dále začátkem září na Lipně první roční Gigathlonu. Na podzim běžecký maraton Budapešť. Vše na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.  

    

 


Hodnocení:
Přečteno 712x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah