Krkonošmana 3D full HD jsem si užil od začátku do konce, říká vítěz Ondra Teplý

14.07.2016 -
Minulý víkend proběhl druhý ročník jednoho z nejtěžších triatlonových závodů na našem území - železňácký Krkonošman full HD. Na start se postavila jen hrstka odvážlivců, z nichž se z vítězství radoval pražský Ironman Ondra Teplý. Více v našem rozhovoru.

Popsal bys specifický závod Krkonošman?

Krkonošman 3D Full HD je náročný triatlon na ironmanských distancích s celkovým převýšením cca 4500m. Plavecká část se odehrává v Campu Dolce u Trutnova. Silniční cyklistika navštíví pět horských vrcholů Krkonoš, kde jsou kontrolní body a občerstvovací stanice.  Závěrečný běh, ve strmých stoupáních spíše chůze, je směrován na Černou horu. Cíl byl letos na horské chatě Krakonoš. Účastník se pohybuje v národním parku, takže musí dodržovat přísná pravidla. Vše podrobně na stránkách závodu www.krkonosman.cz. Loňský první ročník ovládl Petr Vabroušek před Martinem Polesným a Tomášem Martínkem.  Za tři týdny v sobotu 30. července proběhne poloviční varianta 3D Half HD. 

     

Máš za sebou docela slušně zajetého Czechmana  a Moraviamana. Před týdnem třetí místo na Hostivařském terénním triatlonu. Proč tak rychle Krkonošman?

S účastí jsem čekal do poslední chvíle, jak na tom budu po této těžké kombinaci. O akci se mluví. Chtěl jsem jí zažít. Koncem týdne jsem se cítil dobře, takže rozhodnutí padlo na poslední chvíli. Šel jsem do ní s cílem kvalitně potrénovat bez následků. To se mi povedlo.    

Krkonošmana jsi opanoval s hodinovým náskokem. Co na to říkáš?

Na start se postavilo pouhých 14 závodníků (loni 25) slabší konkurence, takže vítězství nepovažuji za úspěch. Startovalo se již v 5h. Plavání bylo v mém podání spíš probuzením. Náskok jsem si začal budovat v úvodu cyklistické části. Postupně ho navyšoval. Nohy mi ten den šly výborně. Do druhého depa jsem přivezl 18 minut na celkově druhého Jirku Kalu. Na běhu mi pomohl povinný doprovod v podobě bráchy Štěpána (viz foto dole). Bez chyby mě občerstvoval a vedl v Krkonošském parku, kde nebylo umožněno značení tratě. Celé jsem to absolvoval bez krize lehce zadrženě, takže maximální spokojenost.  

       

Jaký byl tvůj největší zážitek?

Akci jsem si od začátku do konce užil. Bylo na co koukat, neskutečně to uteklo. Vypíchnul bych ochotu hlavního organizátora Honzy Pešana, jeho rodiny a všech dobrovolníků kolem. Stoprocentně naplnili slib: Každý finisher bude vítěz a podle toho s ním bude zacházeno. Musím se také zmínit o jediné startující ženě Aleně Vrátné z Krušnoman TT Litvínov. Všech 14 závodníků dokončilo. Poslední v neděli ráno za deště při 4 stupních za 23,5h. O čas ale vůbec nešlo.        

Kde tě dále uvidíme závodit?

Závodím téměř každý víkend. Baví mě to. U toho chci zůstat. V nejbližší době mám v plánu několik menších nedalekých triatlonů s rodinou. Koncem července TRIPrague. Na něm bych rád předvedl maximum. Dále začátkem září na Lipně první roční Gigathlonu. Na podzim běžecký maraton Budapešť. Vše na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.  

    

 


Hodnocení:
Přečteno 703x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri