Best of Češi v zahraničí – muži

30.12.2014 -
Čtvrtý a závěreční díl BEST OF se zaměřil na výkony mužské kategorie napříč triatlony. čtěte více

Filip Ospalý

Filip Ospalý je živoucí legenda českého triatlonu, jehož výčet úspěchů je rozsáhlý. Minulý rok Ospalý zazářil na Ironman Florida, kde stanovil nové české ironmanské maximum. Svým počinem si zajistil důležité body do Kona Pro Rankingu. Přes zdravotní potíže, které poznamenaly značnou část jeho sezóny, se dokázal Ospalý dobře připravit na stanovené cíle. Úspěšně se kvalifikoval na MS v půlce i na legendární Havaj. Zvítězil na Ironman 70.3 Hagesund a finišoval jako 4. muž na Ironman Zurich. Na Havaji se Ospalý trápil, přesto si připsal kýžený finiš. Kvalifikace byla tak náročná, že ani zkušený Petr Vabroušek neprošel kvalifikačním sítem.

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je držitelem letošního ironmanského maxima (8:15). Kromě toho Vabroušek zvítězil na Isramanu a na dalších 8 závodech v dlouhém triatlonu obsadil Top Ten. Na ME v Almere finišoval jako pátý muž celkového pořadí.  Petr Vabroušek neodmyslitelně patří mezi klenoty současného českého triatlonu.

 

Tomáš Svoboda

Dlouholetý reprezentant v mládežnických kategoriích a účastník havajského ironmana šokoval prohlášením, že se hodlá zúčastnit OH v Riu 2016. Kromě několika slibných umístěních v top ten na závodech v exotických končinách, se Svoboda blýskl vítězstvím na Africkém poháru v Le Morne. Aktuálně drží 171. místo v ITU Rankingu. Nejlepším Čechem je momentálně Přemysl Švarc na 95. místě. Jan Čelůstka je 150.

Tomáš Řenč

Mladý reprezentant v olympijském triatlonu letos zazářil na MS Akademiků, které hostila Brazílie. Řenč finišoval jako druhý muž v celkovém pořadí. Po tomto úspěchu Tomáš ještě doběhl na 6. místě na Pan-americkém poháru.

Roman Malivánek

Roman Malivánek má úctyhodnou závodní bilanci. Tři starty na Ironman 70.3 a tři úspěšné kvalifikace na Mistrovství světa. K tomu letos přidal i úspěšnou kvalifikaci na Havaj. V Barceloně prolomil hranici 9 hodin, což se mnoha čtyřicátníkům v historii českého triatlonu nepodařilo.

Tomáš Mika

Tomáš Mika se letos podíval dvakrát do top ten v seriálu Ironman mezi profesionály (Curych, Mallorca) a zároveň zaběhl nejrychlejší maratón (2:52) v rámci dlouhého triatlonu. Žádný z českých závodníků neběžel letos rychleji na IM. 

Hodnocení:
Přečteno 1509x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka