Best of Češi v zahraničí – muži

30.12.2014 -
Čtvrtý a závěreční díl BEST OF se zaměřil na výkony mužské kategorie napříč triatlony. čtěte více

Filip Ospalý

Filip Ospalý je živoucí legenda českého triatlonu, jehož výčet úspěchů je rozsáhlý. Minulý rok Ospalý zazářil na Ironman Florida, kde stanovil nové české ironmanské maximum. Svým počinem si zajistil důležité body do Kona Pro Rankingu. Přes zdravotní potíže, které poznamenaly značnou část jeho sezóny, se dokázal Ospalý dobře připravit na stanovené cíle. Úspěšně se kvalifikoval na MS v půlce i na legendární Havaj. Zvítězil na Ironman 70.3 Hagesund a finišoval jako 4. muž na Ironman Zurich. Na Havaji se Ospalý trápil, přesto si připsal kýžený finiš. Kvalifikace byla tak náročná, že ani zkušený Petr Vabroušek neprošel kvalifikačním sítem.

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je držitelem letošního ironmanského maxima (8:15). Kromě toho Vabroušek zvítězil na Isramanu a na dalších 8 závodech v dlouhém triatlonu obsadil Top Ten. Na ME v Almere finišoval jako pátý muž celkového pořadí.  Petr Vabroušek neodmyslitelně patří mezi klenoty současného českého triatlonu.

 

Tomáš Svoboda

Dlouholetý reprezentant v mládežnických kategoriích a účastník havajského ironmana šokoval prohlášením, že se hodlá zúčastnit OH v Riu 2016. Kromě několika slibných umístěních v top ten na závodech v exotických končinách, se Svoboda blýskl vítězstvím na Africkém poháru v Le Morne. Aktuálně drží 171. místo v ITU Rankingu. Nejlepším Čechem je momentálně Přemysl Švarc na 95. místě. Jan Čelůstka je 150.

Tomáš Řenč

Mladý reprezentant v olympijském triatlonu letos zazářil na MS Akademiků, které hostila Brazílie. Řenč finišoval jako druhý muž v celkovém pořadí. Po tomto úspěchu Tomáš ještě doběhl na 6. místě na Pan-americkém poháru.

Roman Malivánek

Roman Malivánek má úctyhodnou závodní bilanci. Tři starty na Ironman 70.3 a tři úspěšné kvalifikace na Mistrovství světa. K tomu letos přidal i úspěšnou kvalifikaci na Havaj. V Barceloně prolomil hranici 9 hodin, což se mnoha čtyřicátníkům v historii českého triatlonu nepodařilo.

Tomáš Mika

Tomáš Mika se letos podíval dvakrát do top ten v seriálu Ironman mezi profesionály (Curych, Mallorca) a zároveň zaběhl nejrychlejší maratón (2:52) v rámci dlouhého triatlonu. Žádný z českých závodníků neběžel letos rychleji na IM. 

Hodnocení:
Přečteno 1502x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně