Premiérový Krkonošman se stal kořistí Petra Vabrouška

27.07.2014 -
Včera se v krásném prostředí podkrkonošského kempu Dolce konal první ročník Krkonošmana. Organizátoři v čele s místním hasičem a ironmanem Honzou Pešanem uspořádali závod na halfironmanské distanci s velkým převýšením, které prověřilo síly sedmdesáti borců a borkyň na startu. Z vítězství suverenním způsobem se v cíli radoval ostřílený Petr Vabroušek. Krátce po závodě jsme měli možnost popovídat. Více v našem rozhovoru.

Gratuluju k vítězství na premiérovém Krkonošmanovi. V cíli jsi měl na druhého Drahokoupila náskok před deset minut. Čekal jsi takovýto výsledek? Koho jsi považoval za soupeře v boji o zlato?

Se svým výkonem jsem spokojený. Věděl jsem, že trať je hodně náročná, takže jsem od začátku cyklistiky jel volněji a postupně přidával na tempu. Za soupeře jsem považoval Honzu Wainera, který předvedl skvělý výkon minulý týden v Telči, a také domácího Rudu Cogana, který mě zkraje sezony porazil na Krušnomanovi. Na startovce byl i Laďa Dvořák, který nakonec nedorazil.

Vyplaval jsi jako třetí za Wainerem a Kyralem se ztrátou ani ne dvou minut.

Ze začátku jsem se snažil plavat s Vaškem Kyralem, který mi pak trochu odskočil. Plavalo se mi dobře a se svým výkonem jsem spokojený. 

  

Cyklistická část nakonec měřila kolem 95 kilometrů a mezičasy po jednotlivých třech okruzích jsi měl kolem jedné hodiny, což značí, že převýšení dávalo pěkně zabrat. Jak se ti jelo?

Jak jsem říkal, jel jsem od začátku volněji. Kdo se tady pokoušel závodit od začátku, ten na to později pěkně doplatil. Hlídal jsem si odstup Honzy a někde na začátku druhého kola jsem smazal jeho náskok. Trochu mě překvapilo, že jsem na něj celkem rychle najížděl další minuty.

V druhém depu jsi měl komfortní náskok a na běžecké části by se muselo stát něco hodně nečekaného, abys nezvítězil. Jak jsi zvládl půlmaraton v těžkém profilu, kde se střídaly různé terény?

Běželo se mi také dobře a zajímavé je, že jsem se do pořádného tempa dostal až v posledním okruhu, který jsem běžel nejrychleji. Kopce mám rád a vzpomněl jsem si také na nedávného Oravamana.


Kolik ti závod vzal sil?

Necítím se nijak unavený. Závod se mi šel pocitově mnohem lépe, než minulý víkend ironman v Anglii. Při mém zaběhnutém systému, kdy trénuji jen závodem, se mi toto osvědčuje. Za týden mě čeká závod v Piešťanech.

Slovakman bude současně i mistrovství republiky v ironmanu. S jakým cílem tam zamíříš?

Tak určitě bych se chtěl poprat o titul. Už patnáct let mě na dlouhém triatlonu nikdo na tuzemské scéně neporazil, tak doufám, že tuto šňůru ještě prodloužím.

Pojďme zpátky ke Krkonošmanovi. Jak ses o tomto závodě dozvěděl, co bylo motivací tady startovat a jak se ti premiéra líbila?

Dozvěděl jsem se o něm z triatlonových medií a pak mě oslovil organizátor Honza Pešan. Jsem tu dneska s celou rodinou, dcerka má třetí narozeniny, takže je to ideální příležitost spojit tento start s výletem a poznáváním zajímavých míst. Vyrazíme do Adršpašských skal a další den si vyšlápneme na Sněžku. Závod měl skvělou atmosféru, těžké a krásné tratě v nádherném prostředí. Trochu jsem se obával kvality asfaltu na místních silnicích, ale Honza Pešan vymyslel trať, kde to žádný problém nebyl.

Filip Ospalý dnes startuje na IM Zurich s cílem potvrdit havajskou účast. Jak si myslíš, že se mu to podaří?

Filip je takový profesionál, že moc dobře ví, do čeho jde a je skvěle připravený. Myslím, že nepojede tak rychle jako na loňské Floridě, ale na bednu to bude.

Vloni jste se ještě na IM Hawaii nesetkali, letos to vypadá, že by k tomuto souboji mohlo dojít. Jak to vidíš?

Já ještě havajskou účast nemám jistou, záleží na tom, jak zajedu na IM v Kodani a výkonech dalších závodníků. Ale nemám to jako prioritu, byl jsem na Havaji mnohokrát a s mým plaváním tam nemůžu pomýšlet na žádný skvělý výsledek. Ale kdyby to vyšlo i letos, rád se tam znovu podívám..

Další z českých borců Tomáš Martínek jede dneska ironman v Lake Placid, kde jsi také několikrát startoval. Co bys řekl o tomto závodě a jaké šance by tam Tomáš mohl mít?

Tento závod patří mezi mé nejoblíbenější ironmanské tratě vůbec. Je to úžasná trať v krásném prostředí. Před několika lety jsem tam doběhl druhý za dopujícím Španělem Pontanou. Letos se v tomto víkendu jede pár dalších závodů v Americe, kde je možné získat víc bodů do Kona rankingu, takže tam nebude až taková konkurence. Když se Tomášovi zadaří, mohla by mu vyjít i Top Ten.  

   

                  

     

Hodnocení:
Přečteno 1101x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland