Praha po osmé hostila triatlonisty na mezinárodním festivalu Czech BIGMAN FESTIVAL

11.07.2014 -
Ve dnech 24.6. – 5.7 2014 hostila Praha již 8. ročník mezinárodních triatlonových závodů Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA, kdy se ke startu přihlásilo na 354 účastníků z 21 států světa, kteří změřili své síly v osmi závodech, od dětí, amatérů, profesionálů až po handicapované.

Vrcholem tohoto festivalu bylo MS BIGMAN, což představuje kombinaci terénního a dlouhého triatlonu, kterou závodníci absolvují ve dvou po sobě následujících dnech. Během festivalu tak závodníci změřili své síly nejen v závodě MS BIGMAN, ale také v Chuchelském terénním triatlonu, Českém železném muži, Pražském středním triatlonu, Běhu METROPOLE MČ PRAHA 5 i Plavecko-běžeckém poháru,.


Na startovní listině se v sobotním závodě mezi 162 přihlášenými objevila celá špička českých triatlonistů v čele s tím nejúspěšnějším, Petrem Vabrouškem, a další zahraniční závodníci (USA, RUSKO, KOLUMBIE, VENEZUELY, ANGLIE a dalších zemí). Veškerá pozornost přítomných se soustředila na Petra Vabrouška, zda se mu opět podaří obhájit svůj titul. Ani letos mezi přihlášenými nenašel přemožitele a opět zvítězil, tentokrát v čase 10:33:26. Druhé místo v nejprestižnějším závodě Czech BIGMAN FESTIVAL - PRAHA obsadil nečekaně Aleš Drahokoupil, který uhájil v závodě MS BIGMAN své druhé místo z Chuchelského terénního triatlonu. Tam získal na Vabrouška zhruba pětiminutový náskok. Tento výsledek sliboval do druhého dne a druhého závodu zajímavý souboj. Vabroušek však od prvních metrů v plavecké části neponechal nic náhodě a systematicky náskok na Drahokoupila zkracoval, aby cílovou pásku protnul s 42 minutovým náskokem. Třetí místo vybojoval David Jílek, který se po loňském stříbru musel letos spokojit s bronzem.

I v letošním roce byl poměr českých závodníků vůči zahraničním rovnoměrný, přesto čeští triatlonisté získali většinu cenných kovů.

Po dokončení závodů a doběhnutí všech závodníků do cíle se krátce po půlnoci rozezněla již po osmé česká hymna na počest mistra světa v závodě BIGMAN Petra Vabrouška.

Foto ze závodů najdete ve fotogalerii na: http://www.czechbigman.cz/fotogalerie , http://www.triatlony.com/fotky/3414-chuchelsky-terenni-triatlon-2014

Mgr. Roman Jaroš

prezident Czech BIGMAN FESTIVAL PRAHA

Hodnocení:
Přečteno 1070x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně