Praha po osmé hostila triatlonisty na mezinárodním festivalu Czech BIGMAN FESTIVAL

11.07.2014 -
Ve dnech 24.6. – 5.7 2014 hostila Praha již 8. ročník mezinárodních triatlonových závodů Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA, kdy se ke startu přihlásilo na 354 účastníků z 21 států světa, kteří změřili své síly v osmi závodech, od dětí, amatérů, profesionálů až po handicapované.

Vrcholem tohoto festivalu bylo MS BIGMAN, což představuje kombinaci terénního a dlouhého triatlonu, kterou závodníci absolvují ve dvou po sobě následujících dnech. Během festivalu tak závodníci změřili své síly nejen v závodě MS BIGMAN, ale také v Chuchelském terénním triatlonu, Českém železném muži, Pražském středním triatlonu, Běhu METROPOLE MČ PRAHA 5 i Plavecko-běžeckém poháru,.


Na startovní listině se v sobotním závodě mezi 162 přihlášenými objevila celá špička českých triatlonistů v čele s tím nejúspěšnějším, Petrem Vabrouškem, a další zahraniční závodníci (USA, RUSKO, KOLUMBIE, VENEZUELY, ANGLIE a dalších zemí). Veškerá pozornost přítomných se soustředila na Petra Vabrouška, zda se mu opět podaří obhájit svůj titul. Ani letos mezi přihlášenými nenašel přemožitele a opět zvítězil, tentokrát v čase 10:33:26. Druhé místo v nejprestižnějším závodě Czech BIGMAN FESTIVAL - PRAHA obsadil nečekaně Aleš Drahokoupil, který uhájil v závodě MS BIGMAN své druhé místo z Chuchelského terénního triatlonu. Tam získal na Vabrouška zhruba pětiminutový náskok. Tento výsledek sliboval do druhého dne a druhého závodu zajímavý souboj. Vabroušek však od prvních metrů v plavecké části neponechal nic náhodě a systematicky náskok na Drahokoupila zkracoval, aby cílovou pásku protnul s 42 minutovým náskokem. Třetí místo vybojoval David Jílek, který se po loňském stříbru musel letos spokojit s bronzem.

I v letošním roce byl poměr českých závodníků vůči zahraničním rovnoměrný, přesto čeští triatlonisté získali většinu cenných kovů.

Po dokončení závodů a doběhnutí všech závodníků do cíle se krátce po půlnoci rozezněla již po osmé česká hymna na počest mistra světa v závodě BIGMAN Petra Vabrouška.

Foto ze závodů najdete ve fotogalerii na: http://www.czechbigman.cz/fotogalerie , http://www.triatlony.com/fotky/3414-chuchelsky-terenni-triatlon-2014

Mgr. Roman Jaroš

prezident Czech BIGMAN FESTIVAL PRAHA

Hodnocení:
Přečteno 1079x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka