Eva Potůčková druhá na "půlce" Trumer triatlonu, Wainer šestý

27.07.2013 -
Minulý týden se v rakouském městě Obertum am See konal triatlonový festival Trumer triathlon, jehož vrcholem byl závod na halfironmanských distancích. Výborná atmosféra závodu podpořená krásnou okolní přírodou přilákala početné pole českých borců. Přečtěte si reportáž z pera stříbrné Evy Potůčkové Novákové a Honzy Wainera.

Reportáž Evy Potůčkové Novákové (Hisportteam)

Ve dnech 19.-21.7.2013 se v rakouském městě Obertrum am See nedaleko Salzburgu konal čtvrtý ročník triatlonových závodů na nejrůznějších vzdálenostech – počínaje aquatlonem pro ženy, sprint triatlon, hobby triatlon, dětský triatlon a konče Mistrovstvím Rakouska v olympijském triatlonu a závěrečným halfironmanem. Především kopcovitá cyklistická trať ve všech závodech pokaždé dokonale roztřídila startovní pole (po kole na OH triatlonu mělo prvních pět žen rozestupy 2 až 3 minuty..).

Slunečné počasí posledních dní zařídilo, že se samozřejmě plavalo bez neoprenu (voda 26 C). Ženy startovaly 3 minuty za muži, a tak mne čekalo prodírání se skrz mužská těla téměř celou dobu plavání. V depu jsem zaslechla, že před druhou závodnicí jsem 1 minutu. První okruh cyklistiky jsem šla s respektem, ve druhém už jsem se snažila makat a ve třetím okruhu jsem, bohužel, za příliš malý rozestup v nebezpečném sjezdu, uviděla žlutou kartu. To znamenalo strávit 5 minut v penalty boxu na závěr cyklistiky, kde jsem alespoň pojedla a vypila vše, co mi zbylo na kole. Proto přede mnou na běh vybíhala s půlminutovým náskokem první žena, jejíž tempo jsem dokázala akceptovat pouze první čtyři kilometry. Pak se mi udělalo v šíleném horku mdlo, musela jsem zpomalit, důsledně pít a celou cestu se polévat. Druhý ze čtyř běžeckých okruhů byl pro mne nejhorší. Naštěstí si pak tělo asi trochu na horko zvyklo a já se mohla zase celkem solidním tempem rozběhnout. Nakonec jsem měla nejlepší plavání i kolo, na běhu jsem předvedla svůj standard, což ve výsledku znamenalo druhé místo. Takže celkově maximální spokojenost.

Celkově velice příjemný závod s výraznou diváckou kulisou, v okolí jezer dostatek možností pro vyžití celé rodiny, levné ubytování možné v soukromí nebo internátu místní střední školy.

Příští rok se sem určitě vrátím a doufám, že potěším české příznivce českou hymnou při slavnostním vyhlášení…


Reportáž Jana Wainera (OMT Pardubice)

Trumer triatlon se konal v typickém podalpském městečku Obertum am See, pár kilometrů severně od Salzburku. Na startu se sešla solidní konkurence v čele s italským obhájcem vítězství z roku 2011 Massimo Ciganou. Českou republiku zastupovala poměrně silná skupina triatlonistů, specializujících se na dlouhý triatlon. Ze známých jmen lze jmenovat třeba Evču Potůčkovou Novákovou, Míru Rybáčka, Tomáše Martínka a Tomáše Bednáře. Plavalo se v krásném jezeře Obertrum see a teplota vody byla stejně jako vzduch na tropických hodnotách. Plaveckou část dlouhou 1,9 km ovládl dle předpokladů nejlépe skvělý plavec Tomáš Martínek, s menším odstupem na něj pak Míra Rybáček a Tomáš Bedář a já s odstupem trochu větším. Cyklistická část měřila 90 km a jela se ve třech náročných kopcovitých okruzích. Celkem nastoupáno 930 metrů. V této disciplíně největší favorit závodu Massimo Cigana deklasoval zbytek startovního pole a do druhého depa si přivezl solidní náskok, který již pak na závěrečném půlmaratonu v rozpálených ulicích městečka Obertrum am See nepustil a suverénně zvítězil. Na kole čeští borci drželi svoje pozice a já jsem se pak jedním z nejrychlejších běhů propracoval z 12. místa na kole na šesté místo v celkovém pořadí. Tomáš Martínek se o dvě místa těsně nevešel do top ten, jihlavský závodník Tritrainingu Tomáš Bednář skončil na 23. místě, ale v součtu se sprinttriatlonem bral výborné třetí místo.

 


Výsledková listina Čechů

6. Jan Wainer 

10. Míra Rybáček

12. Tomáš Martínek

23. Tomáš Bednář

78. Radovan Jašek

150. Václav Tesař

166. Miroslav Bulín

243. Miloš Trpišovský

Výsledky: 

http://www.trackmyrace.com/triathlon/event-zone/event/4-trumer-triathlon/

 

Hodnocení:
Přečteno 581x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek