Zima, déšť to byl pardubický CZECHMAN, kterého ovládli Džalaj a Fingerová

1.06.2013 -
Ani nepříjemné počasí nepokazilo další rekordní triatlon v Pardubicích. Za vytrvalého deště a v nízkých teplotách si mezi 470 startujícími závodníky doběhl pro vítězství na CZECHMANovi Slovák Karol Džalaj, který obhájil loňské vítězství před Petrem Vabrouškem. Mezi ženami byla nejrychlejší Němka Anett Fingerová, nejlepší Českou byla v cíli druhá Lenka Králová.

Výsledky

Druhý díl seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu se stal historicky nejúspěšnějším triatlonovým závodem v České republice, co se počtu závodníků na startu týče. Dosavadním maximem bylo 372 startujících z loňska, letos bylo toto číslo překonáno, když v Pardubicích startovalo 470 sportovců.

 Triatlety na úvod čekalo 1900 metrů plavání ve vodě, která měla 16 stupňů Celsia a na řadu přišly neopreny. „To nebyl takový problém,“ přiznal vítězný Džalaj, který si rozhodující náskok vypracoval v prostřední části, kterou byla 90 kilometrů dlouhá cyklistika.„Tam se rozhodovalo. Vypracoval jsem si zhruba tříminutový náskok, který jsem se snažil při běhu udržet. A byl jsem skutečně pod tlakem, ostatně jako vždy, když za mnou běží Petr Vabroušek,“ pochvaloval si slovenský šampion, který o moc ze svého náskoku v závěrečném 21 kilometrů dlouhém běhu nepřišel.


Stejně jako ve zbytku České republiky i v Pardubicích celý den pršelo a teplota se jen občas přehoupla přes 10 stupňů. „Opravdu jsme si to všichni užili. Organizátoři, závodníci i diváci. Samozřejmě, že to myslím v uvozovkách,“ dodal Džalaj, který za sebou nechal svého velkého rivala a kamaráda Petra Vabrouška.

Nejlepší českou závodnicí byla Lenka Králová, která skončila druhá. Ještě v polovině běžecké části přitom vůbec netušila, jak na tom je. „Pak mi někdo řekl, že jsem čtvrtá a po chvilce jsem se propracovala na třetí místo,“ popisovala Králová. „V tu chvíli jsem měla na druhou ztrátu asi tři minuty, tak jsem si říkala, že je asi hotovo, že to nemůžu stáhnout. Ale běželo se mi dobře a po pár kilometrech jsem se posunula na konečné druhé místo,“ dodala spěšná česká triatletka, která potvrdila, že to v sobotu byl pro závodníky očistec.


„Když jsem vylézala z vody, měla jsem úplně zmrzlý obličej a nohy. Na kole jsem pak mrzla úplně celá. Až při běhu jsem cítila alespoň trochu teplo,“ přiznala Králová. Z vítězství se radovala Němka Anett Fingerová, která vloni ovládla extremního ironmana s názvem Norseman.

Výsledky: CZECHMAN, 2. díl FORD CZECHMAN TOUR, Český pohár v dlouhém triatlonu

Muži: 1. Karol Džalaj 4:00:59.9, 2. Petr Vabroušek 4:03:03.1, 3. Jan Wainer 4:05:14.8, 4. Dan Polanský 4:09:40.1., 5. Jozef Vrábel  4:13:51.1.

Ženy: 1. Anett Fingerová 4:34:33.5, 2. Lenka Králová 4:36:06.8, 3. Eva Potůčková 4:38:29.0.


Hodnocení:
Přečteno 1601x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen