Řehula okusil alpské velikány, střihl si Embrumana

17.08.2011 -
Olympijský medailista neodolal pokušení vyzkoušet si na vlastní kůži alpské velikány v jednom z nejtěžších závodů na světě - francouzský Embruman. Jak se Řehulovi dařilo se dozvíte z reportáže.15.8.jsem se narychlo vydal na jeden z nejhtěžších Ironmanů světa. Nádherná lehce vyprahlá krajina s šedavě-modrým jezerem byly kulisou již 28. ročníku Embrunmanu.

Po dlouhé cestě jsem byl rád, že jsem si stihl vyzvednout číslo a uložit kolo do depa. Snídaně ve 3 hod. ráno a start v 6:00 byly drsným budíčkem, které však mou chut´do závodění nenabouralo. Jelo 4000 bláznivých vyznavačů našeho sportu 1200 Ironmanů a zbytek na olympijské trati.

V davu starujících jsem po staru trochu ztratil a ve druhém okruhu zase něco nahnal, abych byl v depu kolem 6. místa. Ponožky mě zbrzdily, a tak jsem vyjížděl s malým zásekem do prvního asi 12km dlouhého stoupání. Na kole celkem bylo cca 5 větších kopců s dominantním Col d´Isoardem 2 340mnm.

Dohromady se nastoupalo přes 5 000 výškových metrů a maraton rozdělený do 2 okruhů nebyl vůbec žádná rovina. Proto jsem se chtěl šetřit a nepřepálit první stoupání. Mým společníkem byl David Dellow, s kterým jsme na 40km docvakli jednoho dobrého plavce a rázem se ocitli na 4. resp. 5. místě. Na 50km se k nám přiřítil Del Corral a o tempo jsme měli postaráno. Avšak na 70km pro mě přišel klíčový bod závodu v podobě defektu.

Nejdříve jsem nemohl sundat galusku, pak po dlouhé době pro změnu zlomil redukci i s ventilkem. Myslel jsem, že v tu chvíli je to pro mě konec, ale parta italských cyklistů mi trošku pomohla a já mohl spokojeně/spíš nasr.... pokračovat dál. Ztráta 24min a 70. místo nebyly moc nadějné, ale já sem nejel zabalit ale zajet celého Embrunmana. Po chvíli jsem se rozjel a mé Rolf Prima 38mm ráfky byly moc silnou zbraní v nádherném, ale předlouhém stoupání z předposlední horské etapy na Tour de France- Isoard !

Polykal jsem závodníky jednoho podruhém a na vrcholu byl kolem 30.místa. Z kopce jsem však musel na nenalepené a napůl nahuštěné gumě opravdu s citem. Po obřím stoupání jsou v druhé části na nás čekali  ještě další 3 dlouhé a většinou prudké kopce.

Do depa přijíždím jako 20tý a v parném dni ukusuji při maratonu další ztrátu až na konečné 13. místo !!!

Paráda dal jsem Embrunmana, v místě kde to všechno vlastně tak trochu začalo v r. 1992 na svém prvním svěťáku... Z traťového rekordu a vítězství se radoval Herve Faure následoval exmistr světa Seb Loy a bronz bral Del Corral vítěz Alpe d´Huez. Krásný závod, mírně náročné kolo a hlavně super diváci křičící Allez a Courage !!! Inu ve Francii to triatlonem žije !!! Till next time, Jan.

Více na  www.embrunman.com

Hodnocení:
Přečteno 1295x

Komentáře

Zrovna ... Reagovat
Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zrovna ... Reagovat
Klobouk Dolů Reagovat
Embrun Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza