Pražské peklo na závodě Czech BIGMAN

6.07.2011 -
Praha o víkendu přivítala Bigmana, počasí ovšem nepřálo. Petr Vabroušek je absolutní vítěz dvojkombinace terénního triatlonu a ironmana.

Ani nepříjemné chladné počasí nezabránilo účastníkům „Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA 2011“ ve startu na jednom z nejtěžších závodů na světě, kombinaci terénního a dlouhého triatlonu ve dvou po sobě následujících dnech. Nejen o pocty nejvyšší v podobě titulů mistrů světa se o víkendu v Praze závodilo.

 V dalších doprovodných závodech Terénního triatlonu – Velká Chuchle, Pražského středního triatlonu, Českého železného muže a úterního dětského závodu Plavecko-běžecký pohár se na start přihlásilo více jak 300 závodníků z šesti zemí.

Svou přítomností obohatila sportovní svátek i účast mistrů světa a olympijských medailistů Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka, kteří nejmladším účastníkům přivezli ukázat olympijské medaile a nejúspěšnější dekorovali.

Sobotní závod v terénním triatlonu, kdy závodníkům i pořadatelům ještě přálo „počasí“ ovládl prvně v životě náš specialista na dlouhé tratě Petr Vabroušek, který na běžeckou část vybíhal těsně za Leošem Roušavým a Jakubem Jarošem. Mezi ženami zvítězila Zsuzsanna Harsanyi z Maďarska, která neměla v tomto závodě soupeřky. Na poslední chvíli odřekly svou účast díky zranění a nemoci Radka Štýbnarová a Kristína Lapinová ze Slovenska.

Počasí nedělního rána však rozpoutalo nad Prahou doslova peklo. Zvýšená hladina a rychlost proudu v závislosti na teplotě, mnohé závodníky Pražského středního triatlonu odradil. To však neplatilo o závodnících závodu MS BIGMAN. Ani jednoho nenapadlo, že by ke startu nenastoupil. Ještě ráno před závodem se narychlo díky vstřícnosti a ochotě Petra Vabrouška půjčovaly neopreny, kukly i rukavice, bez rozdílu národnosti a kvality soupeřů.

 Velice rychle a operativně se ve spolupráci s radotínskými a zbraslavskými hasiči, státní a městskou policií a říční policií podařilo zajistit plaveckou část. Závodníci byli převezeni na člunech (pro některé nezapomenutelný zážitek) proti proudu v několika etapách a s posunutým startem byla odstartována zkrácená plavecká část na vzdálenost cca 2 km. Mnozí závodníci si v neděli vytvořili osobní plavecké rekordy. I přesto, že z vody vylézali značně prokřehlí, snažili se co nejrychleji dostat do depa a vydat se na 180 km cyklistickou pouť. Kdo by si myslel, že to nejhorší má již za sebou, byl na omylu. Během odpoledne se přehnalo nad Prahou nejen nemalé množství vody, ale v závěru cyklistické části se na otočce u Cukráku spustilo pravé „pekelné“ krupobití. Toho, kdo však nastoupil do závodu MS BIGMAN, ani takováto sibérie od dokončení závodu neodradila, ale naopak posílila. Běžecká část již byla o vůli a ta nikoho neopustila.

Titul mistra světa BIGMAN obhájil Petr Vabroušek (CZE) před Miklosem Vataiem (HUN) a Leošem Roušavým (CZE). Mezi ženami své prvenství obhájila Zsuzsana Harsanayi (HUN). Všichni medailisté si odvezli ceny v podobě certifikovaných diamantů.

Letošní V. ročník „Czech BIFGMAN FESTIVAL – PRAHA 2011“, lze jednoznačně označit za nejtěžší a nejnáročnější. O to víc je třeba vyzdvihnout odhodlání všech závodníků a zvláště nových členů klubu BIGMAN, kteří letos podstatně rozšířili počet členů. Všichni „novicové“ obdrželi osmnáctikarátové zlaté přívěšky se svými osobními čísly a puncem BIGMAN, společně s certifikátem o dosažení tohoto titulu. 

 Jménem svým chci poděkovat všem organizátorům, partnerům i policii na všech úrovních za podporu a vysoce odvedenou práci.

Startovní listina VI. ročníku Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA , který se uskuteční ve dnech 6. – 7.7.2012 se dneškem otvírá na www.czechbigman.cz 

Mgr. Roman Jaroš
ředitel závodu
prezident Czech BIGMAN FESTIVAL PRAHA

Kompletní výsledky všech závodů najdete na www.czechbigman.cz Hodnocení:
Přečteno 1302x

Komentáře

MS Bigman Reagovat
světový ohlas Reagovat
Re: světový ohlas Reagovat
Bigman Reagovat
Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Bigman Reagovat
mě by jenom zajímalo, kde se tam naskládalo těch 300 závodníků Reagovat
Re: mě by jenom zajímalo, kde se tam naskládalo těch 300 závodníků Reagovat
Bigman Reagovat
Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bigman Reagovat
Re: Bigman Reagovat
Finance Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.