Trisportman Třeboň z pohledu účastníka Jaromíra Dvořáka

23.08.2010 -
Po absolvování halfu v Třeboni chci znovu poděkovat (většinou jsem provedl osobně) všem organizátorům závodů Classic Cupu za to, co pro nás, závodníky hobíky připravují. Vzpomínám si na diskuzi ohledně startovného, která se rozproudila při zahájení Classic cupu, ale organizační zabezpečení, občerstvovačky, zajištění bezpečnosti, vyhlašování bylo prakticky na každém závodě na takové úrovni, že tyto diskuze mi připadají bezpředmětné.

Samozřejmě, že do úrovně zahraničních závodů nám ještě ledacos chybí, ale tam je startovné i počty účastníků pořád poněkud na jiné úrovni.


Proto jsem  se (a nejen já) těšil na nový závod, avizovaný dlouho předem např. na  stránkách triatleta a slibující krásný triatlonový zážitek. Závod byl dokonce pojatý jako součást celého triatlonového víkendu spolu s dalšími         závody – dětský a easy triatlon, běžecký a cyklistický závod apod. – viz stránky trisportdays.cz.  Některé závody se z důvodu nízkého počtu přihlášených zrušily, což se stává.


Organizátoři slibovali za podobné startovné jako na podnicích Classic cupu občerstvovačky, zhuštěné v případě horka, kategorie AG po  5 letech, vyhlášení prvních tří v každé kategorii, sponzory… - opět viz stránky trisportdys.cz.

Prostředí startu, cíle a depa bylo vynikající – zázemí Sportcentra Doubí pro mě nemělo chybu. Plavání super – čistá voda, písečná pláž. Ale tím pozitiva bohužel skončily.


Cyklistická část ve dvou okruzích po 47 km s jedinou občerstvovačkou  u depa – bez bidonů, bez lahví, voda nebo ionťák pouze po deci v plastikovém kelímku to vše ve třicetistupňové výhni. Po celé trati na křižovatkách kromě výjezdu z depa pouze 1 člověk. Divím se, že závodníků kufrovalo tak málo a naštěstí se nikomu nic nestalo.

Běžecká část ve dvou kolech vedla naštěstí z valné části lesem, protože občerstvovačky byly sice tři, ale cca na 0., 2., a 10. Km. Až po zásahu Petra Vabrouška byla doplněna občerstvovala na cca 5. Km. Cola na jediné občerstvovačce, kde byla,  došla po proběhnutí asi prvních 20 závodníků v prvním kole.


O nějakých gelech nebo tyčkách na běhu i cyklistice si závodníci mohli jen nechat zdát. Poděkování patří děvčatům na občerstvovačkách, které se snažily pomoct aspoň s tím málem, co měly k dispozici.


Vrcholem bylo vyhlašování výsledků, kdy byli vyhlášeni absolutní vítězové v ženské a mužské kategorii na prvních třech místech a poté, beze slova vysvětlení, pouze vítězové kategorií AG po 10 letech. Po avizovaných kategoriích po 5 letech a avizovaném vyhlášení prvních tří v každé kategorii ani památky.


Myslím, že většina účastníků nečekala nějaké velké věcné ceny. Šlo spíš o památku na závod, který dal zabrat a něco se podařilo. Spravil by to pohárek za 100,- Kč.


Podle ohlasů některých dalších spolubojovníků asi nebudu sám, kdo do Třeboně příští ani žádný další rok nepřijede, pokud nedojde k zásadní změně. Stránky www.trisportdays.cz slibující mnoho z toho, co se nekonalo, jsou ode dneška kupodivu v rekonstrukci.


A tak snad jedním z největších zážitků bylo setkání s cestovatelem Miroslavem Zikmundem, který se náhodu procházel kolem cíle v průběhu dobíhání některých závodníků.     

Mrzí mě, že závod nemůžu hodnotit více pozitivně, ale vzhledem k tomu, že triatlonových závodů přibývá a už i nás si lze vybírat, je hodnocení potřeba. Ať už pro závodníky, kteří vybírají, nebo pro organizátory.

 

Jaromír Dvořák

Hodnocení:
Přečteno 1471x

Komentáře

SOUHLAS Reagovat
souhlas Reagovat
Re: souhlas Reagovat
Pristi rocnik Reagovat
Re: Pristi rocnik Reagovat
Re: Pristi rocnik Reagovat
Re: Re: Pristi rocnik Reagovat
Re: Re: Re: Pristi rocnik Reagovat
Re: Pristi rocnik Reagovat
A sakra Reagovat
výkon účastníka Reagovat
výkon účastníka Reagovat
Re: výkon účastníka Reagovat
Vyjádření pořadatele k článku Jaromíra Dvořáka Reagovat
Re: Vyjádření pořadatele k článku Jaromíra Dvořáka Reagovat
Re: Vyjádření pořadatele k článku Jaromíra Dvořáka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek