S Kabáty v uších vyhrál Řehula ironman v Koreji

8.09.2008 -
Jan Řehula se v Koreji postavil na start ironmanského závodu a v cíli se objevil na prvním místě. Závod chtěl zabalit, ale aby šel příkladem svým svěřencům, neučinil tak. Více přímo od Jana Řehuly.

Ahoj ,

Hlasim se po dovolene v Cechach opet z Korei. V nedeli se tu jel prvni rocnik Ironmana, ktery se po mnoha letech zavodeni na ostrove Jeju presunul cca 100km jizne pod Seoul na pobrezi Cinskeho more mestecka Taean. Na startu se ukazalo kolem 700 zavodniku . Z cizicu jen ja a nekolik Japoncu.Favority byli Korejci Park Byeon Hoon /vitez IM Japan 2007/ a jeho kolega Han Seok Joo /letos 5. na IM Japan/.

Slusny rozruch pred stratem zpusobily obri meduzy dlouhe tak metr dvacet a v prumeru tak 60cm.Nastesti ,ale nepalily a tak jsem je pri plavani sem htam pouzil pri zaberu misto pacek. Plavalo se v mori s prijemne teplou vodou cca 25st C a ji z vody jsem si odnasel naskok.Na cyklistice na nas cekalo 6 okruhu , kde v kazdem byla tak tretina zvlnena s jednim delsim stoupanim tak 8-10%.Po zbytek okruhu  panovala rovina.

Ponevadz jsem toho po Zeleznaku na Lipne hlavne z duvodu organizacnich nestihl moc natrenovat , citil jsem se odpocaty. Prvnich 90km jsem napalil za 2h 11min a to hlavne proto ,aby me nedojel Park Byon Hoon, ktery je schopen dojet ze zadu i Petra Vabrouska ! V druhe pulce trati zacalo dost foukat a tak i s prichazejici unavou a vlhkym vedrem nakonec byla stoosumndesatka za 4h39min.Za mnou Korejci a Japonci s odstupem cca 13min.

V depu me vsak vzaly krece do hemstringu a poslali me v prevlikacim stanu doslova
k zemi.Tak jsem si chvilku polezel na brise a pak zacal s prevlikanim. Maraton byl rozclenen do 4okruhu na dosti zvlnene trati vedouci jak po kamenite ceste typu XTERRA,asfaltce, tak i betonove ceste typu dalnice tehdejsiho NDR,ta nas nastesti alespon na chvilku odvedla z vyhne hlavni cesty do borovicoveho lesa s trochou stinu .

Bylo desny vedro a vlhko, me braly krece a videl jsem to tak na odklusani 10km. Pak jsem si ale rekl ,ze by to chtelo ubehnout aspon dvacku abych nespadl na kvalitach pred svymi sverenci , ktere ucim ,aby jen tak v zavodech nevzdavali.No a tak jsem bezel... Prvni desitka za 50min byla na svetelne roky vzdalena casu te, kterou jsem "dal " na OH Sydney.

Pak jsem si pustil z MP3 oblibene KABATY a dostal se s nimi do pravidelneho rytmu. Kupodivu se na me Korejci ani Japonci nedotahovali /asi byli take pekne prositi z kola/. A tak jsem se klidnym tempem ubiral do cile , kde jsem mel k dobru cca 11min.Vedle IM Swiss to byl dalsi dlouhy zavod ve kterem jsem si hrabnul hlavne na dno psychickych sil a presvedcil se o tom, ze clovek je schopen fyzicky dosahnout mnohem vic nez obcas rika mysl...

Park Byeon Hoon nakonec pri behu asi pri 15. km odstoupil a , tak se z druhe pricky radoval sympatak Han Seok Joo a treti byl Japonec , jehoz jmmeno si uz nepamatuju, sorry.

Mejte se fajn LIFE IS GOOD,

Honza ze Seoulu


archív


archív

Hodnocení:
Přečteno 923x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek