Nový triatlonista

7.05.2008 -
Po šesti letech, během kterých jsem se nezúčastnil žádného triatlonu, jsem se nedávno přihlásil na ½ Ironman. Když skočit, tak po hlavě. Po 5ti Ironmanech v minulosti jsem si řekl, že by stálo za to si dát pauzu.
Když jsem vystoupil z auta, zůstal jsem oněměle stát. Za šest let se věci změnily i nezměnily. Kola byla úžasná. Nová celokarbonová kola P3 byla všude. Nízkoprofilová kola Zipp, to je prostě něco.

Co se nezměnilo je sport. Plavání stále stejně tvrdé s lidmi, kteří nevědí kudy kam na otevřené vodě. Časy na kolech jsou výrazně lepší. Běžecké časy přímo ohromující.

Co se změnilo jsou  lidé.

 Ne KDO jsou: když jsem přišel do depa, znal jsem okolo poloviny lidí. Každý mě zdravil a byl překvapený, že mě zase vidí. Skoro každý měl na sobě dres Ironman. Nebo minimálně čepici z jednoho závodu Ironman, triko z druhého a ponožky ze třetího. Kola polepená samolepkami Ironman. Zkrátka hotová přehlídka toho, kdo a kdy se jakých závodů zúčastnil. Mluvilo se jen o tom, na jaký další závod se kdo připravuje. Kdybych byl nováček, s nikým bych nepromluvil a jen seděl vzadu a pozoroval. Já osobně jsem na sobě měl obyčejnou čepici a triko adidas, na kterém nebylo nic. Na mém kole nebyla triatlonová řídítka a v lahvích jsme měl jenom gatorade. Na první pohled si o mně mohl kdokoliv myslet, že jsem nováček. Přesně tak, jak mi to vyhovuje. Jen výjimečně šlo zahlédnout někoho při těle, ne jako ve starých dobrých osmdesátých letech. Dokonce i muži a ženy z kategorie 50-70letých předváděli neuvěřitelné výsledky. Bylo to tak trochu jako v cirkuse. Lidé promenádující se sem a tam, muži bez triček, dámy podle poslední triatlonové módy. Byl jsem dost ohromený ze všech těch věcí, které lidi mají. Depa se nezměnila, jsou pořád stejně těsná. Areál byl částečně přístupný pro auta a lidi nepřestávali šílet, že jedou pozdě, tedy také nic nového.

Triatlon je živ a zdráv. Když si vzpomenu na kola a plavky, která jsem mohl vidět na začátku osmdesátých let… dnes není 5000 za plavky nic neobvyklého. Kolo za 100000  je standart, 3000 za běžecké boty, 3000 za sluneční brýle, …. Ale pamatujte, nakonec je to jen závod a vítězíte, už když jste na startovní čáře.

Ze zahraničních materiálů připravile Eva Čokrtová a Eva Novotná

Hodnocení:
Přečteno 618x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně