Pro koho bude seriál závodů v terénním triatlonu

17.11.2003 -
Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu "Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno." (ĆSTT - Jaroslav Pomp)

Důvody pro uspořádání ČP 2004 v terénním triatlonu

"Rada ČSTT rozhodla o pořádání ČP v terénním triatlonu pro rok 2004. Rada pověřuje předsedu TK (Michala Slabeje) vyhlášením výběrového řízení na pořadatele ČP v terénním triatlonu. Rada pověřuje projednat možnosti marketingového a mediálního partnerství s agenturou Basketbal Brno."

Tato stručná informace ze zápisu jednání Rady ČSTT zasluhuje jisté rozšíření. Nejedná se v žádném případě o snahu konkurovat závodům soukromého a již zaběhnutého seriálu Xterra. Ty mají svoji pevnou strukturu, tvář i závodníky.

Seriál ČP je směrován na jinou "cílovou skupinu", absolutní amatéry, pro které jsou tratě Xterry extrémně těžké a objemy příliš dlouhé. Nový seriál by měl mít masovou podobu a je určen pro majitele horských kol, kteří mají chuť si ochutnat triatlon v jeho přírodní podobě a absolvovat možná svůj první závod v životě. Uvažuje se o distancích 0,3 km plavání, 25 km cyklistiky v terénu a 5 km běhu, rovněž na přírodních tratích.

Cílem je přitáhnout k triatlonu i horší plavce a cyklisty, kteří prozatím nemají silniční kolo. Najít pro příchozí novou, triatlonovou sportovní motivaci.

Hodnocení:
Přečteno 72x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri