Helena Erbenová má další prvenství v závodě Xterra. Simona Křivánková veze stříbro z Benátek

12.06.2017 -
Byl to nabitý víkend, kdy se bojovalo na několika frontách. Nejvýznamnějších výsledků dosáhly ženy, kdy Helena Erbenová letos již potřetí zvítězila v závodě Xterra a Simona Křivánková skončila druhá v závodě Challenge Venice.

Xterra Belgium

Helena opět nenašla přemožitelku. Tentokrát se jí to povedlo v Belgii, kde přidala své letos 3. prvenství. Je to její 26. vítězství v závodech Xterra a druhé v řadě v Belgii.

Vítězství se pro ni rodilo téměř již klasickým způsobem. Po plavání měla ztrátu, kterou smazala během první poloviny cyklistiky a poté si již vše hlídala a v běhu jen navyšovala náskok. Druhou v pořadí porazila o téměř 5 minut.

„Velmi těžký závod. Plavání v řece okolo ostrova byla trochu neznámá a asi nejen pro mě. Dlouhá těžká stoupání na biku s blátivými sjezdy a běh nahoru dolů, výsledný čas 3:15, byla to dneska sakra dřina,“ uvedla Helena na svém Facebooku.

Zlepšení zaznamenal i Jan Kubíček, který skončil na 7.místě.

Challenge Venice/ full distance

I na silnice Česká republika zaznamenala velký úspěch. Postarala se o něj triatlonistka Simona Křivánková, která dokázala vybojovat druhé místo v závodě Challenge v Benátkách.

Simona sice hodně ztratila ve vodě, ale solidní cyklistikou a nejrychlejším během dne si nakonec dojela pro výbornou stříbrnou pozici.

Muži „PRO“

1.       Lukas Kraemer                                                8:23:38

2.       Alberto Casadei                                               8:26:52

3.       Jan Raphael                                                      8:29:57

Ženy „PRO“

1.       Sofie Goos                                                        9:17:17

2.       Simona Křivánková                                         9:36:25

3.       Sonja Skevin                                                     9:49:21

Výsledky ostatních českých závodníků:

M1: 10. Michal Urbánek za 10:52:52

S3: 15. Juraj Piš za 12:17:52

Challenge Herning, ETU European Championships/ half distance

Triatlon je celkem nepřehledný sport, co se týče počtu všemožných evropských a světových šampionátů. V loňském roce se tomu dal alespoň trochu řád, když se spojilo ETU se sérií závodů Challenge. V dánském městě Herning se tak jelo mistrovství Evropy ve středním triatlonu. Závod ovládli Němec Patrick Dirksmeier a Dánka Camilla Pedersen.

Ironman 70.3 Kraichgau/ half distance

Závod v německém městě Kraichgau zaujme především ty, pro které je cyklistická část silnou stránkou. Náročnost trati si vyzkoušel třeba i Sebastian Kienle, který především díky svým výborným cyklistickým dovednostem celý závod vyhrál. Druhému v pořadí nadělil na kole téměř 8 minut. Navíc k tomu přidal i nejrychlejší běh dne, takže o vítězi nemohlo být pochyb.  V ženách zvítězila Laura Philipp, která předvedla podobné představení jako Sebastian.

Ironman 70.3 Switzerland/ half distance

Závodu ve Švýcarsku se zúčastnil slušný počet českých závodníků. V kategorii profesionálů byla největším tahákem Daniela Ryf, která o svém vítězství rozhodla až na běhu, kde předbíhala Ninu Derron. V mužích byl nejrychlejší  Ruedi Wild.

Muži „PRO“

1.    Ruedi Wild                                                         3:49:38

2.    James Cunnama                                              3:51:06

3.    Sven Riederer                                                   3:51:54

Ženy „PRO“

1.    Daniela Ryf                                                        4:23:46

Ironman Asia-Pacific Championship/ full distance

Na asijsko-pacifickém mistrovství v dlouhém triatlonu byli nejrychlejší Australan Joshua Amberger a Australanka Sarah Crowley.