Hostěradský triatlon 2016

11.08.2016 -
Ideální počasí přilákalo na 4. ročník oblíbeneného závodu Hostěradský triatlon bezmála 150 závodníků a závodnic. Na distancích sprinttriatlonu se z vítězství radovali Honza Kučera a Lída Odehnalová. Více v reportáži

Ideální triatlonové počasí přilákalo na start 4.ročníku Hostěradského triatlonu rekordní počet 138 závodníků, 24 žen a 114 mužů. Závodilo se na tradičních vzdálenostech sprint triatlonu, 700m plavání, 20km jízdy na kole a 5km běhu. Tři discíplíny spojené v jedinou, pro diváky velmi atraktivní, činností závodníků v depu. Příjemné počasí přilákalo k vodní nádrži i velký počet diváků, ať již z doprovodu závodníků nebo i z okolních obcí.

Start byl opět ve dvou vlnách, přesně ve 12:00 hodin začal závod pro ženy a o 6:46 min. později byl odstartován závod můžů. Soutěžilo se i o absolutního vítěze závodu, muže či ženu, a výše uvedený časový rozdíl vycházel z loňského rozdílu mezi nejlepším mužem a ženou. O celkové vítězství mezi muži si to rozdalo tri závodníků – loňský vítěz Tomáš Kozel, nadějný dorostenec Jan Trutna a tradiční účastník závodu Jan Kučera. Ten nakonec slavil vítězství před Trutnou a Kozlem. V ženách to byl opět souboj dvou zkušených závodnic Lucie Kolkové a Ludmily Odehnalové s mladičkou závodnicí brněnské Ekolu Monikou Holešovskou. Nakonec zvítězila zkušenost a do cíle doběhla první Odehnalová před Kolkovou. Monika Holešovská se v celkovém pořadí žen musela spokojit se 3. místem. Absolutním vítězem letošního ročníku, tedy tím kdo dorazil první do cíle byl Jan Kučera. V závěru byli vyhodnoceni nejen nejlepší závodníci ve věkových kategoriích, ale nebylo zapomenutu ani na nejstarší účastníky závodu – Jiřinu Jiráskovou a Jiřího Bubeníka.

Tradiční byla výborná organizace a zajištění akce, ať již z hlediska vlastního průběhu závodu, stejně tak i občerstvení a obsluha startujících a hostů. O výbornou atmosféru se staral tradiční moderátor akce Zdeněk Přibyl. Velký dík patří všem, kteří se dobrovolně podíleli na hladkém průběhu závodu,  zejména pak Sboru dobrovolných hasičů Hostěrádky-Rešov.