Garmin Fénix3 - i sportovní hodinky mohou být hezké!

25.06.2016 -
Není náhodou, že Garmin fénix3 se staly pojmem mezi sportovními GPS hodinkami. Kromě své neuvěřitelné všestrannosti vypadají skvěle - jak při sportu, tak v práci i ve volném čase. Nad to vše přidávají extrémní odolnost a výdrž bateriíí až 6 týdnů na jedno nabití v režimu hodinek. Jsou tak dobré, že je nebude chtít sundávat z ruky.
Garmin fénix3 jsou jedny z nejúžasnějších chytrých a současně multisportovních GPS hodinek. Původně vznikly jako outdoorové GPS hodinky pro outdoorové využití (generace fénix1), ale postupně dostaly do výbavy řadu sportovních funkcí a nakonec i funkcí chytrých hodinek (generace fénix2). Poslední generace, označená jako fénix3, přidala hodinkám elegantní vzhled a prémiové materiály, mezi které patří například vysoce kvalitní a skvěle čitelný barevný displej s vysokým rozlišením, odolné minerální nebo safírové sklo nebo široká škála řemínků, od sportovních latexových, až po stylové kovové, kožené nebo dokonce titanové, které umožňují hodinky používat jako doplněk běžného nebo pracovního oblečení.

Fénix3 jako GPS sporttester

Chloubou hodinek jsou kromě vzhledu především jejich všestranné sportovní funkce. Zkuste najít jiné hodinky, které umí měřit nejen běžné sportovní aktivity, jako je chůze, běh (uvnitř i venku), jízdu na kole, plavání v bazénu, ale i další aktivity, jako je plavání v přírodě, golf, veslování (venku i uvnitř), triatlon, lyžování (včetně speciálních funkcí pro sjezdové lyžování), in-line bruslení, windsurfing a další. Měřením a vyhodnocením sportovních aktivit výčet sportovních funkcí nekončí. Hodinky nabízí vyhodnocení běžeckých veličin, jako je VO2max, laktátový práh, doba kontaktu nohy se zemí, vyvážení levé/pravé nohy a další. Hodinky dokáží odhadnout potřebnou dobu regenerace po sportovním výkonu nebo změřit stav kondice a přetrénování pomocí statického testu únavy a tzv. Stress skóre. V případě cyklistiky je možné připojit snímače výkonu, kadence šlapání nebo rychlostní čidla (například pro měření jízdy na válcích nebo cyklotrenažeru). Model fénix3 Optic nabízí vestavěný optický snímač srdečního tepu s celodenním měřením a záznamem hodnot a automatickým určením klidového srdečního tepu.Fénix3 jako outdoorové hodinky

Hodinky si ze svého původního určení zachovaly základní funkce outdoorových hodinek, mezi které patří náměrový kompas, výškoměr, barometr teploměr a také možnost navigace na uložené body, kurz, prošlou nebo předem naplánovanou trasu. Pro přesné měření teploty je možné využít externí bezdrátové teplotní čidlo, pro měření srdečního tepu pak řadu snímačů, od klasických hrudních, až po samostatné optické s možností umístění na paži nebo zápěstí ruky. Hrudní snímače tepu jsou k dispozici i ve speciálních verzích, které umožňují měření srdečního tepu v bazénu nebo v celém průběhu triatlonových závodů.Fénix3 v roli Smartwatch

Hodinky fénix3 nabízí funkce chytrých hodinek. Ačkoliv se těmito funkcemi vyrovnají řadě jednoúčelových chytrých hodinek (a v řadě parametrů je i předčí), je dobré pamatovat, že chytré funkce jsou u fénix3 stále jako něco „navíc“ a jejich hlavní účel využití zůstává stále na poli sportu a outdooru. Co tedy najdete v chytrých funkcích? Je to především kompatibilita se všemi hlavními operačními systémy: iOS, Android, ale také Windows Mobile. Na hodinkách můžete sledovat příchozí, ztracená volání, sms, emaily a další notifikace. Je možné ovládat hudební přehrávač v mobilu, sledovat předpověď počasí a mnoho dalších podobných funkcí. Hodinky umožňují dohrávání dalších aplikací a doplňků prostřednictvím Garmin IQ Connect platformy. Mezi největší výhody fénix3 v porovnání s ostatními chytrými hodinkami patří:

1. vysoká odolnost (vodotěsnost 10ATM) a extrémně dlouhá výdrž na jedno nabití baterií (až 6 týdnů v režimu hodinek, až 3 týdny v režimu smartwatch, až 24 hodin v plném režimu GPS sporttesteru), 2. plnohodnotné využití hodinek i bez přítomnosti nebo bez propojení s mobilním telefonem (hodinky jsou plně funkční samostatně, telefon je jen volitelný doplněk).

Fénix3 v roli stylových hodinek

Značce Garmin se v případě fénix3 podařilo představit hodinky, které na ruce na první pohled nevypadají, jako sportovní hodinky. V běžných situacích se dokonce jen těžko dají rozeznat od běžných ručičkových hodinek. Zejména v případě kombinace fénix3 s některým z kožených nebo kovových řemínků. Hodinky jsou k dispozici v řadě různých variant, které mají navzájem shodné funkce, ale liší se právě materiálem sklíčka a přibalených řemínků. Mezi prémiové verce patří titanové Fénix3 Titanium, dámské Fénix3 Rose Gold nebo například Fénix3 Sapphire Silver Performer s hnědým, vysoce kvalitním koženým řemínkem.


Ceny hodinek fénix3

Ceny hodinek fénix3 se pohybují v rozpětí 12.000 - 20.000 Kč v závislosti na použitých materiálech a výbavě balení hodinek. Je dobré podotknout, že i nejlevnější verze hodinek mají plnohodnotnou výbavu funkcí, jako dražší modely a i minerální skla, použité u levnějších modelů mají vysokou kvalitu, která zaručí dostatečnou odolnost při běžném zacházení. Modely, které nesou označení „Performer“ (od 14.000 Kč) obsahují v balení hrudní snímač srdečního tepu, který je schopen měřit nejen srdeční tep, ale i pokročilé běžecké a výkonnostní statistily. Modely označené slovem „Optic“ nabízí optické měření srdečníhho tepu na zápěstí ruky. Modely označené jako „Sapphire“ obsahují kvalitnější, safírová sklíčka (namísto běžných minerálních).

více na www.garmin.cz

Hodnocení:
Přečteno 1041x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland