Filip se porazit nedá, říká jeho tréninkový parťák Láďa Dvořák

18.09.2015 -
V posledních dvou velkých tuzemských závodech vybojoval Láďa dvě stříbrné medaile. Nejdřív na republikovém šampionátu v půlce ve Žďáru nad Sázavou a teď minulý víkend na Slovakmanovi113. Potvrdil tím, že patří do nejužší špičky na této distanci u nás. Více v rozhovoru.

Na dvou posledních půlkách (MČR Pilman, Slovakman113) jsi skončil shodně na stříbrné pozici. Mají obě tato umístění pro tebe stejnou příchuť?

Samozřejmě jsem trochu více spokojený se Slovakmanem, Filip se porazit nedá. Oba závody byly těžké s velmi kvalitními soupeři a umístění na bedně se počítá. Je vidět, že úroveň středního triatlonu, jde hodně nahoru. Jak výkonnostně, tak organizačně.


foto: Pilman2015

Na republikové půlce ve Žďáru jste o první místo svedli souboj s Tomášem Mikou až na běžecké části. Kde se „rozdávali“ kovy medailí na Slovakmanovi?

Závod se pro mne vyvíjel výborně, ale bohužel se mi moc nepovedla cyklistika a Filip nám hodně ujel. První místo se tedy rozhodlo na kole (teoreticky bylo rozhodnuto už před startem) a o další dvě místa na stupních vítězů se rozhodovalo na běhu.

Tam jsi Tomášovi vrátil porážku z Pilmana..

Tak to neberu. Tomáš je vynikající závodník. Důležité pro mě je, abych byl spokojený se svým výkonem. Když je někdo lepší, rád mu pogratuluju. Na závodech mám raději přátelskou atmosféru.


foto: Slovakman113,2015

Co říkáš na výkon ala „one man show“ svého tréninkového parťáka z Ekol Elite Teamu Filipa Ospalého?

Filip byl favorit číslo jedna a to bez problémů naplnil..

Na piešťanský závod mnoho zúčastněných nešetří slovy chvály. Oba vítězové (Filip Ospalý i Nikola Čorbová) hovoří v superlativech. Jak se líbil tobě?

Závod se mi hodně líbil. Prostředí areálu Elements Resort je perfektní a organizátorům patří velké díky! Odnesl jsem si vynikající zážitek!

Uzavřel jsi tímto závodem svou letošní závodní sezonu? Jak ji hodnotíš?

Ještě nejsem úplně rozhodnutý, uvidím. Sezónu hodnotím výborně. Až na Mistrovství Evropy, které pro mě bylo moc brzy, jsem se svými výkony spokojený.


foto: vyhlášení Slavakman113, 2015

Hodnocení:
Přečteno 806x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu