Sezóna začala i na Vysočině, Triatlonem v Třebíči

12.06.2015 -
Regionální závody a krajské triatlonové závody jsou také již v plném proudu. V Třebíči se ve všech kategoriích prvního závodu na Vysočině zúčastnilo 89 zájemců. Závodilo se v kategoriích od 10 do 99 let :-)
V sobotu 6. 6. 2015, kdy se konal závod CZECHMAN proběhl i regionální triatlon v Třebíči, kde se na start postavilo pole startujících ochuzené o asi 20 účastníků právě závodu v dlouhém triatlonu v Pardubicích. Během dopoledních hodin proběhly dětské závody, kde se v kategoriích 10 - 15 let porovnalo na různých tratích asi 50 mládežníků, kteří si vyzkoušely své natrénované dovednosti nebo vůbec kombinaci triatlonových disciplín. Závody těchto věkových kategorií trvaly 10 - 30 minut a bylo vidět to nadšení, které tento sport přináší.

Ve 12:30 se potom na start postavilo téměř padesátka závodníků v kategoriích muži, ženy a dorost, které čekala porce 0,7 km plavání v místním rybníku Kuchyňka před zdravotní školou, kde bylo celé zázemí závodu, 19 km cyklistické části, na velmi rychlé trati s pouze jedním delším stoupáním a 4,5 km běhu kolem školy v jejím areál, běh byl rozdělen do tří okruhů.

Po plavecké části, která byla rozdělena do dvou okruhů v teplé vodě, se na čele usadila skupinka závodníků Maleňák, Kříž, Dokulil, Trutna, Pospíchal, Novotný, Dokulil tato větší skupina tvořila čelo závodu. Mezi ženami první z vody dokončila Radka Březnová a kousek za ní Jana Koubková a Petra Veselá. První dvě závodnice jsou dorostenky.

Cyklistická část byla pouze v jednom okruhu po krásných a klidných cestách směrem na Okříšky, zde se startovní pole částečně rozdělilo, také díky kratším prudkým výjezdům. Po kole dorazila do druhého depa čtyřčlenná skupinka ve složení Kříž, Dokulil Jan, Maleňák a Trutna. Mezi ženami potom první ve skupince dojela Jana Koubková, ale za ní dvojice Veselá, Březnová.

Běžecká část již za velkého tepla se skládala že tří okruhů, kolem zdravotní školy po lesních a asfaltových cestách. Zde si nejlépe vedla dvojice Filip Maleňák a Tomáš Kříž, kteří sváděli boj po celou dobu. Z vítězství se pak radoval v cíli o 5 vteřin Filip Maleňák (54:27), druhý potom doběhl Tomáš Kříž (54:32) a na třetím místě s větším odstupem doběhl Daniel Novotný (55:52). Mezi ženami vyhrála a první doběhla Petra Veselá (1:01:57), druhá potom dorostenka Jana Koubková(1:03:19) a třetí Radka Březnová (1:04:52).

Celkové výsledky a fotografie ze závodu najdete ZDE.

Tento triatlon je součástí místního MCRAI CUPU a Krajského poháru Vysočiny v triatlonu. Dalším závodem na Vysočině bude 28.6. Xtrail terénní triatlon na Pilské nádrži u Žďáru nad Sázavou.