Po měsíčním detoxu se cítím skvěle, říká Jitka Šimáková

4.06.2014 -
O víkendu zvítězila na sprint distancích v rakouském Linci, týden předtím dominovala na otvíráku tuzemské sezony v Poděbradech. Změnila oddíl, začala pracovat na plný úvazek, potrénovala na soustředění v italském Toskánsku a podstoupila intenzivní očišťovací kůru. Více v našem rozhovoru.

Jak se ti závodilo na sprint distancích v rakouském Linci?

Závod v Linci měl parádní atmosféru a zázemí, tak, jak to u našich sousedů bývá zvykem. Jelo se na tratích 0,75-25-5, cyklistika bez draftingu. Na start sprint triatlonu se postavilo neuvěřitelných 94 žen a 322 mužů. Závod byl rozdělen do 3 vln. Ženy startovaly společně se štafetami. Po plavecké části jsem nasedala na kolo s cca 15 vteřinovým náskokem na mou pronásledovatelku. Do depa jsme přijely víceméně společně, takže se rozhodovalo až na běhu. Tam se letos cítím silně, ale tří a půl minutový náskok v cíli pro mě byl přesto velmi příjemným překvapením.

Čekala jsi takovýto průběh? Jak sis vychutnala své vítězství? Proběhly nějaké oslavy?

Vzhledem k tomu, že tamní závodnice vůbec neznám, neměla jsem tušení, jak závod dopadne. První místo jsem si samozřejmě vychutnala, obrovská divácká kulisa mě doslova hnala dopředu, nicméně nejednalo se o žádný našlapaný závod, takže jsem si do dalších závodů spíš potvrdila běžeckou formu, která na mě vykoukla již v Poděbradech.


Proč sis vybrala zrovna tento závod? Potkala jsi tam i další české závodníky?

Letos celou sezonu vnímám malinko jinak. Od září jsem plně pracující člověk, takže se teď na sportování vyloženě těším a tomu také odpovídá výběr závodů. Výběr zahraničních závodů má pod palcem přítel Tomas, který má na hezké závody opravdu cit. Navíc se mu podařilo sehnat zdarma startovné a ubytování, takže nebylo co řešit. Ostatní Čechy jsem na startu bohužel nepotkala, startovalo se v 9:40, takže se žádné povídačky tentokrát nekonaly.

Stejně jako Tomáš Martínek mezi muži, tak i ty jsi dominovala startovnímu ženskému poli na závodě v Poděbradech. Jak se jelo?

Závod v Poděbradech byl mým letošním prvním triatlonem. Cílem bylo samozřejmě vyhrát, ale zejména jsem si chtěla vyzkoušet, jak to letos vůbec půjde. Začátkem roku jsem byla dva měsíce nemocná, takže jsem v hlavě docela řešila tréninkové manko a nebyla si svými výkony jistá. Vypadá to, že se zas tak moc nestalo. Jaká je skutečně forma ale uvidíme až na nějakém větším závodě, kde se budu moci srovnat s dalšími závodnicemi v rámci ČP, to bude pravděpodobně v Račicích.

Jak jsi spokojená se současnými tréninkovými podmínkami? Jak hodnotíš soustředění v Toskánsku?

Vše klape jak má a jsem velice spokojená. Zejména bych chtěla vyzdvihnout trenérské schopnosti v běhu Honzy Vladyky. Kromě nemoci na začátku roku probíhala zimní příprava bez problémů. Soustředění v Toskánsku jsem si moc užila. Parádní parta lidí, příjemné ubytování a výborné vyvážení sportovního a kulturního programu.

V Poděbradech jsi mi říkala, že jsi právě ukončila speciální čtyřtýdenní očišťovací kůru. Prozradíš, o co se konkrétně jedná?

Ano, s přítelem a dalšími kamarády jsme podstoupili 4 týdenní detox. Stručně řečeno - jednalo se o očistu organismu vynecháním alkoholu, kofeinu, masa, pečiva či mléčných výrobků apod. Výsledky byly a stále jsou vynikající. Prvním výsledkem bylo to, že jsme se donutili si neustále něco vařit a neodbývat se např.chlebem, což docela funguje i nyní po detoxu. Dalším výsledkem byl pro mě vysoký nárůst energie. Konečně se donutím vstát ráno na bazén alespoň 3x týdně. Vedlejším efektem je samozřejmě úbytek váhy, v mém případě 3kg, u Toma 8kg. Všem můžu vřele doporučit, jen pozor, je to zejména psychicky náročné.

Kde budeš startovat v dalších týdnech?

Přístí týden pojedu pravděpodobně ještě cvičně závod v Ostré. Pak už začnou větší závody, v podobě českých pohárů, určitě ještě nějaké rakouské závody a Bundesliga

Na Czechmana jedeš v roli divačky. Koho tipuješ na medailové pozice?

Popravdě se letos ve výkonech ostatních zatím moc neorientuji, ale úspěch bych určitě přála Vaškovi Holubovi, jsem zvědavá i na pár dalších. V ženách tuším, že pojede Eva Potůčková – ta bude asi favoritkou.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 976x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové