Sedm českých triatlonistů bude bojovat o medaile na akademickém mistrovství světa na Tchaj-wanu

30.06.2012 -
V sobotu 30. června se na Tchaj-wanu ve městě Yilan koná 11. Akademické mistrovství světa v triatlonu. A na startu nebudou chybět ani čeští reprezentanti, kteří by rádi přivezli medaili minimálně v kategorii týmů.

Do dějiště závodu odcestovalo přes Frankfurt a Hong Kong hned sedm českých triatlonistů. Jitku Šimákovou, Barboru Hlaváčovou, Petru Kuříkovovu, Petra Šlajse, Tomáše Renče, Martina Nováka a Lukáše Kočaře doplnili jako vedoucí výpravy sportovní ředitelka České triatlonové asociace Lenka Kovářová a za akademickou obec Josef Horčic, bývalý český atlet a účastník olympijských her v Mnichově z roku 1972.

Závod se pojede na olympijských tratích, triatlonisty tedy čeká 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Všichni závodníci se budou muset vyrovnat s vysokými teplotami přes 30 stupňů, vysokou vlhkostí a hodně teplým mořem.

I přes tyto náročné podmínky věří sportovní ředitelka České triatlonové asociace Lenka Kovářová v úspěch. „Naše reprezentanty tady nečeká nic lehkého, ale všichni jsou profesionálové a jsem přesvědčena, že ze sebe vydají maximum. Rádi bychom obsadili medailové pozice minimálně v kategorii týmů. Cokoli navrch by bylo skvělé,“ řekla Kovářová.

Hodnocení:
Přečteno 251x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu