Natálie Grabmüllerová je juniorskou mistryní světa v zimním triatlonu, její otec ovládl svou kategorii a česká výprava domů veze tři zlaté medaile

25.03.2012 -
Čeští reprezentanti na mistrovství světa v zimním triatlonu ve finském Jamijarvi zaváleli a domů se vrátí se třemi zlatými medailemi. Po triumfu Heleny Erbenové, která si po vítězství na mistrovství Evropy připsala i vavříny na MS, předvedli čeští triatlonisté další skvělé výkony. Natálie Grabmüllerová se stala mistryní světa v kategorii juniorek, její otec Ivo Grabmüller, který je zároveň vedoucím výpravy, zvítězil v kategorii 50-54 let.

Juniorky vyrazily na trať o dvě hodiny později než elitní kategorie mužů a žen a Natálie Grabmüllerová si zejména na kole vedla hodně suverénně. V běhu a na lyžích měla vždy druhý nejrychlejší čas, když ji v obou disciplínách překonala Ruska Loginová. Jenže česká závodnice předvedla excelentní jízdu na kole a druhé nejrychlejší Loginové nadělila přes dvě minuty. V cíli tak nakonec byla první s náskokem 19 vteřin a raduje se z titulu juniorské mistryně světa.

Vedoucí výpravy a otec Natálie Ivo Grabmüller loni vyhrál v kategorii 46-50 let. Letos už poskočil o stupínek výše, ale vedl si stejně. V kategorii 50-54 let neměl konkurenci a druhého Rusa Andreye Sharygina porazil skoro o čtyři a půl minuty.

Ani zbylí členové výpravy ale nemusí věšet hlavy. Šárka Grabmüllerová sice loňské stříbro neobhájila, přesto je čtvrté místo krásným výsledkem. Stejně tak i patnácté místo vítěze Českého poháru Pavla Jindry, který v nabité konkurenci opět prokázal své kvality.