V Lesonicích vládli Malí železní mužíci z Melechova

23.07.2011 -
Při sedmém ročníku Lesonického triatlonu se posunula úroveň tohoto triatlonu zase o krok blíže svým větším a slavnějším kolegům.
Lesonice malá obec u Třebíče, uvítala letos již 7. ročník krátkého triatlonu, který se rok od roku stále více zapisuje mezi tradiční závody triatlonových nadšenců. Na tratích 0,3 - 20 - 5 se letos utkalo již 38 závodníků.

Krásný závod přívítalo celkem přijatelné počasí, které neodlákalo závodníky od účasti. Stejně jako termín kolidující s mnohem známějším Malým Melechovským železným mužem. Ze závodu v Melechově přijeli Nedělka, Šimanský a Buček, v celkovém pořadí 3., 5. a 12. muž. Závodu se také zúčastnila jedna žena Jana Gopfertová.

Závod začal plaveckou částí v rybníku vzdáleném od depa asi 450 m od depa, kde byla uložena kola. Ve vodě si nejlépe vedla dvojice Nedělka, Šimanský těsně následováni dvojicí Bezchleba a Doležel. Vedoucí dvojice do depa vběhla s asi 15 vteřinovým náskokem před ostatními a utvořili na špici závodu velmi silné duo. I po absolvovaném dopoledním závodě byli plni sil a svůj náskok zvyšovali. Za nimi jsem z depa vyrazil já, ale bohužel osamocen v lehkém větru jsem proti silné dvojici neměl moc šancí a zezadu se nikdo neblížil.

Duo Lukáš a Lukáš si závod užívala a na kole zvyšovala, po celou 20 km dlouhou trať, svůj náskok. Mě tři kilometry před koncem cyklistiky dojela dvojice Tuna (nejrychlejší čas na kole), Buček (účastník Melechova) a společně jsme dorazili do depa na převlékání do běžeckých bot.

Běh vedl částečně po polních cestách kolem obce a částečně obcí, kde fandila spousta místních obyvatel, kteří dodali závodu báječnou atmosféru. Šimanský s Nedělkou si sice hlídali vedoucí pozice, ale po dopoledním závodě i jim rychleji ubývaly síly a během prvního okruhu se jim začala přibližovat dvojice Tuna a Buček, kteří mě utekli hned za depem, kdy jsem se občerstvoval vůní klobásek.

Oba Lukášové, ale nakonec doběhli ve shodném čase společně ruku v ruce a na třetího Tunu, (nejrychlejšího běžce závodu) měli pořád dostatečných 50 vteřin a náskoku. Čtvrtý dokončil Buček a na pátém místě jsem potom doběhl já - Petr Bezchleba.

Závod lze pochválit po organizační stránce. U rybníka spousta fanoušků a přehledně vytyčené bojky. Na cyklistické části dostatek pořadatelů na důležitých křižovatkách a při běhu pak fandění mnoha fanoušků. Překvapení přišlo také při vyhlášení, kdy vítězové obdrželi nádherné ceny.  Proto držíme palce i pro další ročníky, jelikož takovéto závody také podporují růst a rozmach triatlonu v Čechách.

Pořadí muži

1. Lukáš Šimanský
1. Lukáš Nedělka
3. Jaroslav Tuna

4. Martin Buček
5. Petr Bezchleba

Pořadí ženy

1. Jana Gopfertová


nikomu se do chladné vody moc nechtělo


vedoucí duo při přeběhu do depa


po dojezdu z kola


a po vítězství v závodě


i další jsme za nimi běželi


a spěchali....Hodnocení:
Přečteno 721x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu