Větrná smršť přinesla Cibulkovi vítězství na dlouhém duatlonu

25.09.2006 -
Český Jiřetín přebral štafetu po Českém Krumlově a po tomto víkendu s radostí můžeme sdělit. „DLOUHÝ DUATLON ŽIJE DÁL!!!“ Pořadatelé i závodníci si sáhli na dno sil, neboť závod sužovala silná vichřice. Zvítězili všichni, kteří dokončili. V cíli byli však nejrychlejší Stanislav Cibulka se Šárkou Grabmüllerovou.
Dlouhý duatlon měl v Českém Jiřetíně premiéru a uskutečnil se na velmi  náročných distancích (20-100-10) km. Vše bylo umocněno doslova vražedným profilem s převýšením 1920 výškových metrů. Zárověň byl definitivní tečkou za ČP v roce 2006. 

Divokou společnost dělal pořadatelům a závodníkům silný nárazový vítr. Depo doslova devastoval. Plůtky nestále putovali, pořadatelé viseli na zbylých stanech a kola se pohybovali jak kuličky na počítadle. „Ten nahoře si pustil opravdu silnou klimatizaci. Vítr byl na nás až moc krutý….,“ komentoval jeden z pořadatelů. Na závodníky čekala extrémní zkouška nejen jejich fyzické odolnosti.

Úvodní 20-ti km běh byl rozdělen do dvou okruhů s převýšením 200 výškových metrů. V každém z nich čekali na závodníky kvalitní povrchy, veverky na stromech, jeleni v říji, pstruzi v potoce, do toho Cola, ionťák, gel, sůl, banán, meloum a usměvavé pořadatelky.

Na cyklistiku vyrážel jako první Jan Kubíček pronásledován Pospíchalem, Kopřivou, a Jiránkem. Po úvodním 7,5 km dlouhém stoupání čekala na závodníky zkouška ohněm. Větrné poryvy bičovaly závodníky a vybízeli závod nedokončit a kolo takříkajíc zahodit do struhy.

V těchto nekompromisních podmínkách se začalo intenzivně skloňovat jméno Standa Cibulka.  Tento 25-letý závodník hájící barvy TTK SLAVIA VŠ Plzeň se ze 12.místa po úvodní disciplíně propracoval skvělým způsobem vpřed a na závěrečných 10 km vybíhal s 3-minutovým náskokem. Svůj náskok si udržel až do cíle a stal se 1. Krušnomanem – dobyvatelem. Druhé místo připadlo Jiránkovi a třetí vybojoval Vláďa Pospíchal.

V ženách se na start postavila pouze jedna odhodlaná závodnice. Byla to reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová. Za zmínku jistě stojí, že v absolutním pořadí mezi muži skončila na 23.místě.

„Všem, opravdu všem jsme zahráli We are the Champions, protože v sobotu vyhrál v Českém Jiřetíně každý kdo dokončil. Před všemi se jako ředitel závodu skláním a mají můj obrovský obdiv a neskonalý dík, že přijeli, zazávodili si a vyhráli,“ nešetřil slova uznání Tomáš Langhammer.

I pořadatelský tým obstál na výbornou. Jeho hlavní heslo zní. „SPOKOJENÝ ZÁVODNÍK.“ Pro něj je vše podřízeno. Proto byl závod v lese a bez sídlišť. „Ať si kluci a jedna žena zazávodí na čistém vzduchu, kde se mohou kochat krásami přírody. Trochu to je na úkor diváků, ale ač to z ní protichůdně pro mě je opravdu na první místě závodník a divák je až ten druhý :-) Ohlasy jsou zatím  kladné a daly mi sílu a chuť jít do dalších ročníků. Za všechny názory moc děkuji, protože kluci to je váš závod,“ říká ředitel závode Tom Langhammer.

A jak přivítal skromnou účast? „Jsem spokojen… jsem nadšen!!!! Byly hlášky, že bude 20 lidí. Bylo jich dvakrát tolik. Závod se nehodnotí podle počtu přihlášených, ale podle počtu spokojených závodníků.“


V zimě si právě Tomáš Langhammer zahrával s myšlenkou uspořádat Ironmana v Krušných horách. Tento nápad se však odkládá na neurčito a rád zůstane u dlouhého duatlonu. „Chci věci dělat pořádně a pro závodníka mít maximum pohodlí. Ono by to šlo, ale mít dvě depa od sebe 30km…ne to nechci. Sám to nemám jako závodník rád a doprovodu závodníkům, kteří toho mají přes den plné zuby, to dělat nebudu taktéž.

„Pořádáme olympijský triatlon, který se vydá za polovičního a teď jsme nastartovali dlouhý duatlon. Je Moraviaman, Slovakman, Moritzburk (Dresden), Podersdorf, Maďarsko…. Je toho dost. Kdo chce najde si dlouhý. Kdo chce poloviční – ať přijede na Krušnoman olympic triathlon do Litvínova. Dlouhý duatlon v ČR žije a Krušnoman přebýrá štafetu po Českým Krumlově. Držme si palce a za rok se na Vás budeme těšit,“ vzkazuje Tom Langhammer.

muži:
1. Cibulka Stanislav 5:09:41
2. Jiránek Tomáš 5:13:30
3. Pospíchal Vladimír 5:15:44
4. Bednář Tomáš 5:15:55
5. Juran Karel 5:20:37
6. Kašpárek Pavel 5:21:56

ženy:
1.Grabmüllerová Šárka 6:04:40

kompletní výsledky zde

(Lukáš Slatinský za přispění Tomáše Langhammera)
 

Vítěz závodu Stanislav Cibulka. (foto: Otrokovice 2006)
 

Tým, který obstál na výbornou...
 
 


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Přijel si jen tak zazávodit a mimo to vyhrál dlouhý duatlon
Ten který se nebál dokončit na posledním místě...
Přečteno 586x

Komentáře

neopren Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka