Proč si Čelůstka vytrpěl duatlonovou Evropu

26.04.2013 -
Česká média ani svazový web tyto výsledky dosud nepřinesly. Takže pro úplnost: Evropský šampionát v duatlonu na dlouhé trati 15 – 60 – 7,5 vyhrál v bezhákové powermanské baště, nizozemském Horstu, belgický borec Bart Aernouts. Jediný český reprezentant Jan Čelůstka skončil 25. se ztrátou 12:19 minuty. Mezi ženami obhájila titul Lucy Gossage z Velké Británie, Petra Krejčová dokončila 14. ze sedmnácti v čase 23:01 minuty za ní.

„Bylo to hodně těžký, pro mě poprvé bezhákově,“ komentoval svůj výsledek Jan Čelůstka. Načnulo ho už počasí. „Tady bylo pětadvacet, tam pět a pršelo. Na startu byly dva stupně. Museli jsme se obléknout. Taky mě zklamala pořadatelská úroveň. Trať vytyčovali až v průběhu běhu…“

Rozběhl zadrženě. „Věřil jsem, že se dokážu dostat dopředu na kole. Bohužel se to nepovedlo, udělala se tam skupinka a na ni jsem už neměl. To mě morálně zdeptalo. Nebyl jsme pak už schopen víc zabrat. Dokončil jsem, byl to dobrý trénink,“ dodal.

Čelůstka uvažuje stále o účasti v duatlonovém závodě na Hrách neolympijských sportů v Cali v Kolumbii koncem července. „Tam se jede klasický duatlon 10-40-5, to by mi mělo více vyhovovat. Ale zatím vůbec nevím, zda se tam pojede nebo ne.“

Aernouts rozhodl v závěrečném sprintu a cílovou čáru protnul se čtyřměsíční dcerkou v náručí.  Mistr světa z roku 2010 vyhrál očekáváný souboj s krajanem a tréninkovým partnerem Robem Woestenborghsem. Bronzovou medaili získal Andy Sutz ze Švýcarska.


„Tempo bylo hodně vysoké, a tahali jsme hlavně my s Robem,“ říkal král. „Jsem spokojený s druhým místem, protože Barta znám a vím, že je lepší než já,“ dodal Rob Woestenborghs, loni také druhý na světovém šampionátu v tradičním Zofingenu.

Velkým překvapením bylo odpadnutí obhájce a nedávného dominátora Joeriho Vansteelanta ve čtvrtém okruhu prvního běhu, kde už ztrácel 55 vteřin. Později odstoupil a vysvětlil to zraněním stehenního svalu.

„Vždycky je těžší vyhrávat, když to od vás všichni očekávájí, proto jsem moc šťastná,“ říkala vítězka. Devět dní před startem se omluvila s antibiotiky nemocná Helena Erbenová – přesto zůstalo její jméno ve výsledkové listině na webu ITU…  Namísto ní závodila jihočeská Petra Krejčová, opravdu.

Juniorské tituly na kratších sprint tratích mají Jorik van Egdom z Nizozemska a slovenská nositelka známého jména Ivana Kuriačková. Češi? Jakub Josef byl devatenáctý (-3:44) a Václav Lebeda jedenadvacátý (-3:51) ze sedmadvaceti v cíli.

Čest české vlajky zachránil jako vždy veterán a soukromník Miroslav Krsek z Lukové, léčitel a umělecký řezbář, bývalý skvělý maratonec, tentokrát veze stříbro v kategorii 65-70 let!

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.triathlon.org/results/result/2013_horst_etu_powerman_long_distance_and_sprint_duathlon_european_champion/259010

Hodnocení:
Přečteno 971x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?