Bikeři z Xterry ovládli duatlon v Újezdě nad Lesy

22.04.2013 -
Úplně nejdřív byla v cíli Dáša Svěráková, pak František Bulava a nakonec Jonáš Vojtěch. Ale to jen díky různým tratím a časům startu. Pátý ročník už tradičního Újezdského duatlonu v Klánovickém lese na východním kraji vyhráli bikeři z Xterry.

Ostatně byla to nejvíc projížďka na horském kole. I když několik borců jako Ondřej Teplý to mydlili na silničce. Úvodní běh necelé 3 km. Pak dva rovinaté okruhy na kole, z části po asfaltu, z většiny po zpevněných cestách, jen pár brodů blátem a přejezd přes kořeny. A na závěr (do)běh 2 (nebo 1) km.  „Chceme našimi závody přitáhnout hlavně širokou veřejnost, ukázat jim tyhle sporty,“ vysvětluje Ondřej Brouček z pořadatelského týmu.

Druhým dílem „Seriálu tří závodů pro zdraví 3+“ je už 19. května Klánovický MTBO a třetím pak na konci léta 31. srpna nádherné cross country mtb přímo v Újezdě. Že se to daří, potvrdila krom báječné atmosféry i čísla. Víc než tři stovky účastníků, včetně sedmi Černých koní na handbicích, kteří se statečně porvali s terénem, posunuly rekord. Duatlon měl zázemí v multifunkčním areálu u školy, kde se po celý den zabavily děti na hřišti, nebo v bikeparku a celá rodina si mohla na etapy zazávodit.

Dáša Svěráková jela sólo závod. „Byl to pro mě hodně rychlý trénink. S kluky na delší trati jsem se honit nechtěla, víte, jak to někteří berou. Tady jsme se jen kousek společně svezli,“ říkala. V sobotu navíc vyhrála těžký bikový závod v Tálíně na 72 km s převýšením okolo 1500 metrů, takže se není co divit, že se zrovna uštvat nechtěla.

Letos plánuje objet hlavně seriál Xterra Czech tour a na závěr léta proslulé horské Inferno ve Švýcarsku. Pokud se zadaří (finančně), ráda by se znovu vypravila na mistrovství světa na Havaj, kde si loni užila s defekty. „Masíruju ve World Class". Teď jsem si koupila karbonového Spešla 29, takže vyjdu tak tak,“ usmála se.

Mezi chlapci si to rozdali tréninkoví parťáci Jonáš Vojtěch a David Janda. „Nevěřil jsem si v běhu, proto jsem to radši napálil a hodně si dával,“ říkal pozdější vítěz, skvělý cyklista Jonáš Vojtěch. Však i on závodil také o den dříve. Skončil čtvrtý na Sázavě v silničním závodě UAC. „Neumím vyspurtovat,“ mračil se.

Tady byl ale spokojený. „Šlo se mi dobře. Stačil malý náskok, abych ho na krátkém běhu udržel.“ David Janda, který opustil Author a přestoupil do firemního Bike clinic, přiznal zaváhání v „kořenové“ pasáži. To už nedohnal.

Také Vojtěch s Jandou cílí na Xteru, českou i evropskou. Rád by dali i Czechmana a mnoho dalších závodů. Vítěz však má ještě jednu metu – bakalářské státnice na mat-fyzu v červnu. Jeho diplomka ze statistiky nese téma Odhad funkce přežití. V triatlonové špičce vyhlížejí jeho šance dost vysoko…

Kompletní výsledky na http://www.triprozdravi.cz/vysledky.php

Hodnocení:
Přečteno 752x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer