Duatlonové tituly mistrů republiky si ze Žamberku vezou Kuchařík a Moravcová

23.09.2012 -
Východočeský Žamberk v podhůří Orlických hor byl dějištěm mistrovství České republiky v duatlonu. Tituly si ze závodu, který doprovázelo chladné počasí, odvážejí brněnský triatlonista David Kuchařík a Klára Moravcová z Jablonce.

První a závěrečná část - tedy běžecké úseky pět a tři kilometry - se odehrávaly v zámecké zahradě. Běželo se po zpevněných cestách nebo po trávě. Na cyklistickém dvacetikilometrovém úseku museli závodníci zvládnout na silnici jedno náročnější stoupání.

Kuchařík vedl od začátku a držel se ho jen Martin Novák. „Po první půli cyklistiky jsem zůstal vepředu sám. Doufal jsem, že mě ve druhé části nikdo zezadu nedorazí. V závěrečném běhu jsem si už vedení pohlídal,“ řekl o závodě. „Byla docela zima, hlavně na kole, ale naštěstí nefoukal vítr,“ dodal.

Brněnský závodník si vítězstvím trochu spravil chuť po mistrovství republiky v Brně o předcházejícím víkendu. „Nepodařilo se mi tam na kole chytit skupinu, ve které jsem měl být, takže jsem si v Žamberku v závěru sezony udělal trochu radost,“ přiznal jednadvacetiletý Kuchařík.

Suverénní vítězkou se stala bývalá biatlonistka a současná dálková běžkyně na lyžích Klára Moravcová. „Na to, že jsem v pátek přijela z třítýdenního vysokohorského soustředění v Itálii, se mi závodilo docela dobře. Závodit jsem se rozhodla na poslední chvíli, protože jsem se necítila unavená. Zimou jsem ani moc netrpěla, protože na kempu byly teploty ještě nižší než tady,“ vykládala devětadvacetiletá Moravcová, která loni skončila na duatlonu v Žamberku třetí.

Při běhu se dostala na první místo, protože se jí tempo zdálo pomalé. „Čekala jsem, že mě holky dojedou na kole, protože na něm zase tak často netrénuji, ale byla jsem vepředu pořád sama. V závěrečném běhu jsem ještě zrychlila,“ popsala závod jablonecká lyžařka.

Výsledky mistrovství ČR v duatlonu (běh: 5 km, kolo: 20 km, běh: 3 km)

Muži: 1. David Kuchařík (Ekol Team o.s.) 57:15,6, 2. Martin Novák (Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec) 58:46,1, 3. Tom Svoboda (Author Tufo TRI Life Zlín) 59:03.5, 4. Petr Minařík (Titan sport club Zlín) 59:07,8, František Kubínek (Ekol Elite Triatlon Team) 59:37,9.

Ženy: 1. Klára Moravcová (Ski klub Jablonec) 1:07:20,3, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon Č. Budějovice) 1:09:27,6, 3. Linda Vítová (Hisport Team) 1:10:11,5.

Hodnocení:
Přečteno 700x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?