Tradiční Varnsdorfský Bartys triatlon, respektive duatlon

5.07.2009 -
Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon!

Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon! Příčinou je celoroční rekonstrukce a revitalizace varnsdorfského rybníka Mašíňák a jeho okolí. Pevně věříme, že lehce improvizované podmínky v letošním roce budou „daní“ za mnohem čistší a novotou zavánějící prostředí v letech příštích.


Nic se ovšem nemění na tom, že také duatlon ponese přívlastek mistrovský, i když jen pro kategorie žactva a dorostu. Budou se tedy opět rozdávat medaile pro Mistry Liberecka.


V neděli 19. července vše odstartuje dopolední Dětský závod na zkrácených tratích (2 – 5,5 - 1,7). Od 13h pak do Hlavního závodu vyrazí všichni, kdož jsou již držiteli vlastního občanského průkazu J. Ti budou muset zdolat 5km rovinatého crossového běhu, 16,5km poměrně náročné horské cyklistiky a druhý běh o vzdálenosti 2,2km. Cyklistická trať zůstává stejná až na oblíbený brod, který už po rekonstrukci rybníka není mezi námi. Trať běhu by měla být také zachována.  


„Ponožkovým závodem“, jak se Varnsdorfskému Bartys triatlonu přezdívá, bude i letošní duatlon. Při 4. ročníku budete mít totiž u prezentace na výběr hned ze čtyř barevných provedení luxusních a ověřených ponožek s logem závodu. Nebude chybět ani tradiční moderátor - malevilsko-pekelnický DJ Roura. Samozřejmostí je také pozávodní gulášek, letos nově od Pana kuchaře Zděňka Vítka z Restaurace Galera.

Velkým lákadlem budou opět hodnotné ceny, letos obzvláště vypečené. Na své si přijdou zejména domácí kutilové a zahrádkáři J Pro ty úplně nejrychlejší jsou dokonce připraveny i finanční prémie. Velmi silná konkurence se tradičně sjíždí ve stále prestižnějších štafetách, kde většinou nechybí zvučná jména specialistů na jednotlivé disciplíny. Počasí se také bát nemusíme (to nejhorší právě proběhlo) takže jste srdečně zváni přijet si užít sportovní neděli na varnsdorfské koupaliště k Penzionu Koliba.

Za pořadatelský tým TT Cyklorenova Cvikov se na Vás těší Jan Novota.

www.triatlonvdf.wz.cz

www.cyklorenova.cz









Hodnocení:
Přečteno 393x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?