Počernický duatlon 120 závodníků

18.05.2009 -
Počernický duatlon, jehož 9. ročník se konal v neděli 17.5.2009 proběhl za velké účasti závodníků doslova z celé republiky. Do Horních Počernic přijely týmy z Ostravy, Litvínova, Českých Budějovic, Jablonce n.N a dalších měst a obcí. Krásné počasí a dobré organizační zázemí pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice, byly základem úspěchu závodu a spokojenosti všech účastníků.
V kategoriích od benjamínků až po veterány se na tratě v okolí Svépravic a Xaverova postupně vydalo 121 závodníků. Někteří závod vzali jako kontrolu své připravenosti na triatlonovou sezónu, pro jiné byl duatlon v Počernicích prvním závodem a to nemusíme uvažovat pouze o nejmladších kategoriích.  
Závodníci oddílu TRI SKI Horní Počernice se ve startovním poli neztratili a i přes klesající počet dětí ochotných pravidelně sportovat, jsme měli zástupce ve všech vyhlášených kategoriích.  Jakub Josef s jistotou získal 1. místo v kategorii starších žáků a plný počet bodů do Českého poháru v triatlonu 2009, Bára Vidimová s přehledem zvládla premiéru v závodě mladšího žactva, v kategorii dospělých se pak 3 naši závodníci umístili v prvních patnácti z 63 členného startovního pole. I v kategorii benjamínků se mihli na trati závodníci z Horních Počernic.
Nejrychlejší závodník Michal Francke z TJ Bižuterie Jablonec zvládl trať 5 km běh, 20 km kolo a 2,5 km běh za 1 hodinu a 2 minuty, nejlepší závodník v kategorii starších žáků Jakub Josef,  si poradil s tratí 3 km běh, 12 km kolo a 1,5 km běh za  39 minut a 48 vteřin.

Počernický duatlon je jako již tradičně sponzorován firmami PPL, Eberspächer, LogoTrans, Cyklo Počernice a Pekařství Moravec z Horních Počernic jejichž koblihy byly první sladkou odměnou pro všechny účastníky, kteří náročné tratě duatlonu zvládli. Poděkování patří i dalším drobným sponzorů a Městskému úřadu Prahy 20-Horních Počernic a Praze 14 - Černý Most, za umožnění tohoto již tradičního a celostátně známého závodu.
Bližší informace, výsledky a velké množství fotografií jsou umístěny na webu pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice www.triskihp.tym.cz. .

Počernický triatlonový oddíl ale tímto závodem v letošním roce nekončí. Již nyní jsou v plném proudu přípravy na triatlon, který se bude konat v Dolních Počernicích 28.6.2009. Všichni sportovci včetně dětí a mládeže jsou zváni. Závod bude mít i náborový charakter, takže pokud se již nyní rozhodujete, jaké sportovní odvětví by vašim dětem nejlépe vyhovovalo, můžete nezávazně vyzkoušet i triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 653x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?