Genarálka na ME v Zimním triatlonu v Jablonci

27.01.2008 -
Dnes ve 14 hodin v Jablonci odstartoval závod ČP v zimním triatlonu. Byla to poslední možnost otestovat formu před ME, které se koná příští týden v Rakousku.

 Díky lepšímu počasí se na startu objevilo více triatletů než minulý týden na MČR v Lipně, nicméně se čekalo, že na předních pozicích to bude podobné lipenskému klání. Předpoklady se potvrdily, běžeckou část nejrychleji absolvoval Pavel Jindra.  Asi s 10 vteřinovým odstupem přiběhl na druhém místě Doldy (Doležal), který se tentokrát nečekaně trápil na kole a podle jeho slov to dneska nebylo ono. Kolo tedy absolvovala dvojice favoritů pohromadě a jen v závěru Doldy odskočil asi na půl minuty. Lyže byly tedy hodně otevřené, překvapení se nekonalo a Tomáš Doležal si vedení pohlídal a ke svému náskoku ještě pár desítek vteřin přidal.

Mezi ženami zvítězila Šárka Grabmüllerová, která tentokrát musela o vítězství bojovat až do poslední discipliny. Šárka,  díky skvělému lyžařskému finiši potvridla svou suverenitu.

Tomáš „Doldy“ Doležal
Cyklista se spoustou úspěchů na kontě, mimo jiné dvojnásobný mistr ČR v XC do 23 let a dvojnásobný vítěz legendárních Sudet. Jeho vstupem do týmu se značně zvýšilo tréninkové nasazení všech členů. Obzvláště když nás „trápí“ při tréninku v DoldySpinning Centru. V současné době se naplno věnuje zimnímu triatlonu, jeho dosavadním největším úspěchem je 4. místo na MS 2007.

Článek vznikl ze spolupráce s klubem AXIT DOLDY, www.axitdoldy.cz

Hodnocení:
Přečteno 686x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?