Poznáme nové mistry světa v triatlonu, v Edmontonu bude bojovat i šest českých reprezentantů

28.08.2014 -
Vendula Frintová, Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová, Lukáš Kočař, Tereza Zimovjanová a Jana Machačová. Těchto šest českých triatlonistů se o od pátku 29. do neděle 31. srpna představí v Edmontonu, kde svým posledním závodem vyvrcholí seriál mistrovství světa. Rozhodne se o nových světových šampionech nejen v elitních kategoriích, ale i kategorii do 23 let a mezi juniory.

V kanadském Edmontonu budou elitní kategorie bojovat na olympijských tratích 1,5km plavání, 40km na kole a 10km běhu a triatlonisty nečeká nic jednoduchého. „Tratě především cyklistické části jsou velmi náročné, navíc s poměrně výrazným převýšením. Počasí by ale mělo být příznivé s teplotami okolo 20 stupňů,“ hlásil manažer reprezentace Josef Rajtr, který je v Edmontonu  společně s triatlonisty. S výpravou odcestoval i generální sekretář ČTA Antonín Bauer, který se kromě pomoci týmu bude věnovat i diplomatickým povinnostem na kongresu ITU.

V kategorii Elite žen startují Vendula Frintová a Petra Kuříková. V kategorii do 23 let budou startovat Barbora Hlaváčová a Lukáš Kočař. V závodě juniorek budou bojovat Jana Macháčová a Tereza Zimovjanová.

V kategoriích Elite se jedná se o finálový závod série MS a po sečtení bodů ze všech závodů bude korunován nový triatlonový král a královna. „Tento závod je ohodnocen 1,5 násobkem bodů, které se přidělují v jednotlivých závodech MS. Tyto závody jsou bodované do 40. místa při splnění podmínky odstupu za vítězem do 5% u mužů a 8% u žen. Finálový závod je bodován do 50. místa. V kategorii do 23 let a juniorů se jedná o závod mistrovství světa,“ vysvětlil manažer Rajtr.

Nejvíce se očekává od Venduly Frintové, která v průběhu celé sezony předvádí kvalitní výkony. „Největší naděje vkládáme do Venduly, která by ve finále mohla bojovat o umístění do 15. místa v celkovém pořadí MS. Petra Kuříková tímto závodem definitivně vstupuje do kategorie Elite. Ostatní závodníci budou bojovat o co nejlepší umístění ve svých kategoriích,“ uzavřel Rajtr.

Už v pátek jsou na programu závody juniorů. V sobotu přijdou na řadu závody žen v kategoriích Elite i K23. V neděli se pak do boje vydají muži a to rovněž kategorie Elite i K23.

Hodnocení:
Přečteno 613x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně