Triatlonisté odletěli na akademické MS, čeká je boj o medaile i brazilské čokoládové Velikonoce

19.04.2014 -
Brazilské hlavní město Brasília hostí o nadcházejícím víkendu již 12. akademické mistrovství světa v triatlonu a do země karnevalů vyrazila i osmičlenná česká družina. Vedle šestice závodníků se do Jižní Ameriky vypravila i sportovní ředitelka České triatlonové asociace Lenka Kovářová a zástupce českého univerzitního sportu Josef Horčic.

V pátek vyrazila česká výprava z pražského letiště směr Paříž a dále pak Brasília. Právě brazilské hlavní město hostí akademické mistrovství světa v triatlonu a na startu se objeví i šest českých závodníků.

Na tratích olympijského triatlonu v nadmořské výšce kolem 1000 metrů budou bojovat Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová, Lukáš Kočař Lukáš, Tomáš Řenč, Tomáš Kabrhel a Petr Šlajs. „Bohužel nám na poslední chvíli vypadla Aneta Grabmüllerová, která má problémy s klenbou na noze,“ prozradila před odletem sportovní ředitelka Kovářová.

Neúčast Grabmüllerové znamená, že ženská část českého týmu nebude moct bojovat v soutěži týmů. „Kromě individuálního závodu, kde každý bojuje za sebe, se z konečných výsledků vypočítá i další disciplína, kterou je soutěž týmů. Mužů zvlášť a žen zvlášť. Aby se daná země mohla této soutěže zúčastnit, je potřeba start alespoň tří žen a tří mužů. Tím, že nám bohužel Aneta vypadla, máme na startu jen dvě dívky a nesplňujeme dané kritérium,“ vysvětlila Kovářová.

Před dvěma lety hostilo akademické MS město Yilan na Tchaj-wanu a česká výprava si přivezla jednu medaili. Lukáš Kočař skončil bronzový, Petra Kuříková po vynikajícím výkonu skončila pátá.

Po závodě v Brazílii, který se koná 20. dubna, česká výprava zůstane v Jižní Americe a o týden později se triatlonisté postaví na start závodu Panamerického poháru v hlavním městě Peru, v Limě.

Triatlonová výprava v Jižní Americe stráví Velikonoce, které jsou podle tamních zvyků ve znamení čokolády. Kromě energické hudby brazilských karnevalů se reprezentanti tedy mohou těšit i na vydatný přísun sladké energie.


Hodnocení:
Přečteno 494x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně