Jan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo

11.10.2005 -
Honza Řehula se nám exkluzivně ozval po víkendové závodě v Hong Kongu. Sdělil nám své dojmy a pocity ze závodu, ale i spoustu zajímavých věcí….. Tento víkend se jel další závod asijského triatlonového poháru v městě businessu a mrakodrapů - HONKONGU. Metropole Hong Kong na mě udělal dojem, nejen svou supermoderní architekturou, ale i hezkou hornatou přírodou na mnoha rozsetých ostrůvcích v těsné blízkosti města.
Honza Řehula se nám exkluzivně ozval po víkendové závodě v Hong Kongu. Sdělil nám své dojmy a pocity ze závodu, ale i spoustu zajímavých věcí…..

Tento víkend se jel další závod asijského triatlonového poháru v městě businessu a mrakodrapů - HONKONGU. Metropole Hong Kong na mě udělal dojem, nejen svou supermoderní architekturou, ale i hezkou hornatou přírodou na mnoha rozsetých ostrůvcích v těsné blízkosti města. Bylo fajn, že téměř všechny nápisy byly rovněž v angličtině, což narozdíl od několika předešlých závodů v Číně, usnadnilo život.

Závod se konal za východu slunce již v 7:30 v národním parku asi půlhodiny jízdy autobusem. Na startu se sešla slušná konkurence, kterou obohatilo několik Evropanů a Novozélanďanů. Plavalo se ve dvou okruzích v krásné čisté mořské 28°C  teplé vodě s ostrým výběhem do vysokých betonových schodů. Na čele se asi po 500m vytvořila 6-ti členná skupinka, ve které jsem se ocitl i já. (dále Izraelci R. a D. Alterman, Maďar Liptak, Španěl Cordoba a Zélanďan Polham). Ta vylezla po hromadě a řítila se zdejší marínou do 200m vzdáleného depa postaveného do příjemného prostředí zdejší Barbecue Arey.

Na kole nás čekalo 5 okruhů s celkem jedenácti pořádnými kopci. Hned od začátku se jelo naplno. Snažil jsem se několikrát o únik vždy u kořenů stoupání, ale vždy mě pronásledovatelé dojeli. Skupinka jela dále pohromadě. V závěru tempo polevilo a bylo jasné, že k rozuzlení dojde v závěrečném 10km běhu situovaném do dvou okruhů přes hráz přehrady a zpátky.

Hned v úvodu však na nás čekal ostrý 150m dlouhý kopec. Na jeho zlomu jsem nastoupil a šel do vedení. Podařilo se mi roztrhat skupinku podle frekvence dechu bylo slyšet, že si všichni dostávají dost zabrat.

Pocit jsem si však nevychutnával dlouho, neboť asi po 3km mě začali tuhnout stehenní svaly a v té chvíli jsem věděl, že o prvenství již dnes bojovat nebudu. Postupně se na mě dotáhli Španěl Cordoba a Dán Alterman. Držel jsem s nimi kontakt až do 6,5km, ale pak již jsem  na ně nestačil. V druhém okruhu však všem výrazně ubyly síly díky velké vlhkosti a teplotě, která pomalu šplhala výš a víš.  Španěl se pak prodral na čelo a s náskokem zvítězil nad Dánem Altermanem a já doběhl pro třetí místo, které opravdu nebylo zadarmo.

S pozdravem Honza Řehula

Hodnocení:
Přečteno 50x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně