Pavel Paták, první body do Evropského poháru

5.09.2005 -
Na ETU Prestige Triathlon Belgrade do Srbska se vypravila dvojice českých triatlonistů Pavel Paták a Pavel Mužíček. Cesta do 1100km vzdáleného Belgrade neproběhla bez zádrhelů. Po první pokutě za rychlou jízdu na dálnici v Rakousku jsme si říkali, že smůlu na této cestě jsme si již vybrali. Druhá pokuta v Chorvatsku zmrazila úsměvy na naší tváři a třetí pokuta v Srbsku vyvolala na nějakou dobu pohřební atmosféru. Nutno podotknout (Pavel Paták)
Na ETU Prestige Triathlon Belgrade do Srbska se vypravila dvojice českých triatlonistů Pavel Paták a Pavel Mužíček. Cesta do 1100km vzdáleného Belgrade neproběhla bez zádrhelů. Po první pokutě za rychlou jízdu na dálnici v Rakousku jsme si říkali, že smůlu na této cestě jsme si již vybrali. Druhá pokuta v Chorvatsku zmrazila úsměvy na naší tváři a třetí pokuta v Srbsku vyvolala na nějakou dobu pohřební atmosféru. Nutno podotknout, že překročení rychlosti bylo mírné a o to méně spravedlivé se nám zdálo. Na cestě zpátky jsme si již dávali velký pozor a všechny dopravní kontroly jsme projeli bez problémů J.

Vlastní závod proběhl v bezprostředním okolí jezera Ada Ciganlija uprostřed Bělehradu. Plavání bez neoprénů ve 23° vodě zvládli všichni favorité skoro stejně. Po svižné cyklistice v 5 okruzích okolo jezera, na absolutně rovné trati, přijelo do druhého depa 9 závodníků s dvouminutovým náskokem na další skupinu. Již v průběhu cyklistiky bylo jasné, že se rozhodne na běhu. Běh se povedl Patákovi a zpočátku dokonce držel krok s čelní skupinou, ve které běžel i pozdější vítěz, maďar Csaba Kuttor. Paták doběhl na 4. místě, těsně za stupněm vítězů a zapsal si tak první body do Evropského poháru. Mužíček se v teplém počasí na běhu trápil a dokončil na 13. místě.

Úroveň závodu nebyla tak vysoká, jak jsme zvyklí z ITU závodů v západní Evropě a to jak z hlediska konkurence tak i organizace závodu. Pořadatelům dělalo především problémy zvládnout stovky nedobrovolných diváků okolo běžecké trati, z nichž někteří neměli tušení, že zde probíhá závod a občas bylo potřeba kličkovat. O tom, že se běží 4 okruhy, jsme se například dozvěděli až v průběhu vlastního běhu. Původně to měly být okruhy 2. Pro Mužíčka byl závod důležitou zkušeností, pro Patáka prvním úspěchem na mezinárodní scéně.

Při projížďce po centru Belgrade si uvědomíte, že to není tak dávno, kdy zde skončila válka. Řada rozbombardovaných domů, které nikdo neopravuje, je toho dokladem. Na druhou stranu život je zde již normální jako v každém jiném velkoměstě a neměli jsme žádný pocit nebezpečí.

Hodnocení:
Přečteno 199x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!